Pátek 8.4.2011

11. duben 2011 | 19.54 |

Dnes se mi opět poštěstilo se začátkem vyučování až ve 14h odpoledne. Zato ráno jsem za chvilku odpočinku byla ráda, neboť jsem se opět probudila s bolestí břicha a k tomu mě ještě příšerně škrábalo v krku. Chvíli jsem si poležela, přečetla něco málo z chemie a také fr. knížek. Potom jsem udělala i nějakou práci z fyziky a po malém obědě vyrazila do školy.

Nejprve jsem zašla k hospodářce – koupit si obědy na další měsíc, a potom jsem zamířila do CDI. Bohužel, Raphaël tam nebyl (nechápu, kam jinam mohl jít!). Tak jsem se usadila v atriu (venku bylo moc horko), chvíli si četla a pak se vydala na hodinu literatury.

Profesorka nás uvítala s vynikající zprávou: rozhodla se, že kvůli nedostatku času si dnes napíšeme další disertační práci! No paráda. Mě se pokusila uchlácholit tím, že dostanu jiné téma, ale já věděla, že ani to mi moc nepomůže, protože tady na čtení nemám moc času a tomu, co čtu ve francouzštině, úplně přesně nerozumím. A pokud jde o knížky načtené ještě z Prahy... Dnes ji zajímalo drama. No super, tak jsem ze sebe vypotila obsah Molierova Lakomce a modlila se, abych si to nespletla s lehce poupravenou verzí, kterou hrál Lukáš se svou třídou jako představení. Opět jsem skončila o něco dříve, a tak jsem chtěla na Raphaëla počkat na chodbě. Dala jsem se do psaní SMS, když se ke mně připojil. Jenže jestli jsem čekala nějakou super konverzaci, tak jsem měla smůlu. Oznámil mi, že si pro něco skočí do skříňky a potom na parkovišti bude čekat na rodiče. Takže mi přeje hezký víkend. No tak jsem mu přání oplatila a vydala se do domu Stéphanie.

Protože však bylo opravdu nádherně, rozhodla jsem se jít pěšky. Jenže ve finále jsem dostala chuť ještě na delší procházku, a tak jsem to vzala až do centra města. A hned jsem zapadla do jednoho obchodu. Tam jsem si pořídila 2 nová trička a náušnice. A ještě druhý obchod, další tričko... No jasně, musela jsem si trochu udělat radost, když mě Raphaël takhle zanedbává, že jo?! (Jasně, že žertuju.)

Po 18.h. jsem se konečně dopotácela do domu Steph. Ještě jsem si totiž dala procházku od zastávky autobusu, kdy jsem schválně vystoupila o jednu dál, ovšem ta byla zrovna výjimečně vzdálená...

Jen jsem zapadla do sprchy a pak už nás Steph volala, abychom šli prostřít stůl, tentokrát budeme večeřet venku! Sice jsme ve finále měli jen bagetu s tím, co kdo na tom stole našel, ale bylo to docela fajn. Také se o něco více rozproudila konverzace mezi všemi členy zdejší domácnosti, za což jsem ráda. A také jsme Nicolase dokonale vyvedly z míry, když zjistil, že ani jedna z nás si po 7 (v mém případě pouhých 3) měsících nepamatuje 3 "jednoduché" čínské věty. (Samo o sobě jednoduché jsou – jak se jmenuješ? Jmenuji se..., jenže čínština jednoduchá vážně není!). Kromě toho jsem zjistila, že se tu na zahradě dá hrát ping pong. Má to však jeden háček, Nadia hraje nerada. Tak budu doufat, že se nade mnou slituje alespoň Nicolas, takhle o víkendu by to mohla být docela dobrá zábava!

Kromě toho se Stéphanie opět zmínila o našich společných prázdninách – plánuje výlet k moři, ale jen někam do Bretagne. Zítra prý prověří, kolik ještě zbývá míst, a jaká bude cena. Tak uvidíme. Já zas musím prověřit, kdy Raphaël odjíždí do Anglie a modlit se, aby to bylo v ten týden, kdy tady nebudu, abychom se předtím mohli vidět. Tak držte pěsti!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře