Neděle 10.4.2011

11. duben 2011 | 19.58 |

Dnes jsem vstávala až v 10h. Ještě si chvíli si četla a pak se pustila do nějaké práce do školy – dějepis a fyzika. Sice jsem odpoledne plánovala jít ven, ale po dlouhé době tu bylo zataženo. Tak jsem si dala celodenní válení. Nějaké křížovky, čtení. Protože v poledne Steph omylem odpojila internet a já i Nadia jsme se jaksi styděly jí o tom říci, a tak jsme hledaly jinou zábavu. Ona se šla projít, já se dala do úklidu pokoje.

Prohlížela jsem tu hromadu papírů, co jsem tady nasbírala – ve škole totiž něco dostáváme každou chvíli. Třeba i zadání testů. Zatímco v české škole zadání vracíme, aby ho profesor mohl použít víckrát. No nevím, v tomhle ti Francouzi moc ekologičtí nejsou.

Navíc jsem objevila nějaké materiály z Education en France. Například dotazník mé spokojenosti, který jsem měla s koordinátorkou vyplnit v polovině a na konci mého pobytu. Tak nevím, už se to (bohužel) krátí a já ji dosud neviděla (jsem za to spíš ráda). A jednou z hodnocených položek (kromě hostitelské rodiny, školy a spolužáků) je i právě má interakce s místním koordinátorem, no to teda nevím, nevím. Pokud budu upřímná, pak z toho milá paní moc dobře nevyjde...

Odpoledne jsem strávila nad jednou strategickou hrou – prostě odpočinek. Až jsem úplně zapomněla na film, který jsem si půjčila v knihovně. Tak snad zítra.

Po večeři jsem se ještě pustila do čtení článků na internetu. Babička má pravdu, že bych se o tu politiku měla zajímat o něco více. Tak jsem se do toho pustila: aféra VV u nás, celkově stav EU (o čemž tady nemůžu moc mluvit, protože Francouzi na svou, ano v podstatě svou, EU nedají dopustit) a povstání v Libyi coby světová aktualita. Musím se přiznat, že čím víc o tom čtu, tím víc se nestačím divit. Je těžké selektovat důvěryhodné informace, ale myslím, že se dá dojít k racionálním závěrům. Ráda bych se teď pokusila o tom sepsat nějakou úvahu, ale znáte moji lenost, že jo?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře