Neděle 17.4.2011

19. duben 2011 | 21.48 |

Dnes jsem se těšila na hrnek kakaa k snídani, ale měla jsem smůlu. Steph se dala do malování kuchyně, a tak mikrovlnka byla odpojená a hřát se s tím na sporáku – to bych se asi brzy rozehřála já! Chvíli jsem se věnovala nicnedělání a pak se konečně donutila i k nějaké práci: trochu španělština, trochu fyzika...

Po skromném obědě jsem vyrazila do centra, tentokrát do městské zahrady. Hurá, krásně to tam kvetlo, já si kupodivu nezapomněla prášek, a tak mě to zas tolik netrápilo. Sluníčko dnes hřálo z plných sil a nebýt studeného větru, je to typické červencové počasí. Hned jsem se dala do focení, tuhle fontánku, tuhle záhonek. Ve finále došlo i na nápad udělat si samospouští autoportrét. Nejdříve to znamenalo asi 5 minut hledat, kde se ta samospoušť zapíná, a když už jsem to chtěla vzdát, najednou jsem zmáčkla nějaký čudlík... Takže autoportrét nakonec byl. Záhy mi však můj fotoaparát oznámil, že mu dochází baterie. Žádný problém, mám náhradní! Aha, haha, náhradní? Jenže vybité už docela! A mobil už taky mlel z posledního.

Ještě jsem se chvíli posadila na lavičku a četla si, potom jsem se pomalu vydala směrem k domu Steph (z centra je to asi půlhodinová procházka). Měla jsem dnes objevovací náladu, a tak jsem se dala cestou, kterou jsem ještě neznala. No asi po 45 minutách jsem začala mírně pochybovat o tom, zda jdu správně, naštěstí se zrovna v tu chvíli přede mnou objevila známá ulice, přesněji řečeno jedna ze zdejších škol. Zaujala mě tabulí, která visí u vchodu. Jsou tam totiž evropské vlajky a jedna z nich je česká! Myslím, že už jsem se o tom dříve zmiňovala. Uf, místo na jednu fotku mi ještě zbylo, tudíž jsem konečně zdokumentovala první z českých stop zanechaných ve Francii.

Všechny své výtvory jsem večer (snad úspěšně) nahrála na Facebook, přemýšlím i o nějakém volně přístupném serveru, protože ne všichni čtenáři mě mají v přátelích. Uvidíme časem, alespoň mám zábavu na prázdniny.

Pak už jsem jen dokončila jednu esej na angličtinu a s knížkou v ruce se pokojně odebrala do světa snů... Bonne nuit!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře