Pondělí 18.4.2011

19. duben 2011 | 21.50 |

Dnes jsme měli začínat francouzštinou. Přišla jsem ke třídě a koukám, nikdo tam není. A do háje! Učitelka v pátek mluvila o tom, že v pondělí francouzštinu nemáme, já však nevyrozuměla, které pondělí! Naštěstí po chvíli dorazil i Raphaël, tak jsem se uklidnila, že tento týden myšlen nebyl. Tak jsme čekali, lehce konverzovali, až se najednou podivil, proč tam nikdo není, když už za pár minut mělo zvonit. Náhle se objevil další spolužák. Ten nám oznámil, že dnes francouzštinu nemáme (já z toho Raphaëla snad vyrostu!), tudíž jsme se ve třech odebrali do CDI, kde jsme se věnovali především úkolům, v mém případě psaní.

Následovala angličtina, kde jsme konečně dokončili tu práci o nějaké písničce a pustili se do další podobně nudné činnosti.

Raphaël dnes necvičil, protože ho stále bolí zranění z minulého týdne. To já jsem si při volleyballu na zápěstí pár nových modřin uhnala. A navíc mi to dneska vůbec nešlo, ach jo!

Před jídelnou bylo klasicky narváno, a tak jsem se vydala do domu Steph, zaplácla se sladkostmi a potom hurá na odpolední ekonomii. Sedla jsem si vedle Margot (spolužačka), se kterou jsme se opět daly trochu do řeči. Nejprve mi připomněla, že jsem jí nedovyprávěla příběh o tom, proč máme ve znaku lva (před pár minutami jsem jí poslala legendu o Bruncvíkovi, kterou jsem přeložila do francouzštiny – pochopitelně zkrácenou verzi). Poté mluvila o tom, jak navštívila Prahu a bavily jsme se i o době komunismu, Janu Palachovi (mimochodem jedna zastávka autobusu se tu jmenuje "Jan Pallach", akorát se dvěma l). Na ekonomii už moc prostoru nezbylo...

V pauze jsme s Raphaëlem opět zašli do CDI, většinu času jsem si já četla další z Kunderových románů, on potom nějaké komiksy. Ve finále si půjčil i nějaký časopis s články o Fukušimě. Tak jsme se dali do diskuze o jaderné energii a on mi pak na mapě Japonska ukázal, kde tam studuje jeho sestřenice.

Poslední hodina byla matematika. Dneska opravdu sranda, neboť třída byla totálně vygumovaná, a tak jsem ze zoufalství odpovědi dávala já. Kupodivu byly správné! Ve středu píšeme test, tak jsem zvědavá, jestli mi to taky půjde tak dobře...

Odpoledne jsem skočila ještě do Intermarché pro doplnění zásob a pak se věnovala již zmíněnému překladu. Až najednou koukám, 22h pryč! Už to vypínám! Dobrou!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře