Pátek 22.4.2011

23. duben 2011 | 10.39 |

Hurá! Poslední den před prázdninami! Dnes jsme začínali hodinou ekonomie, kde se vesměs stále řešily disertační práce. Vzhledem k tomu, že jsem ráno trochu poklízela v pokoji a našla začátek dalšího románu, do kterého jsem se pustila (ale stále upřednostňuji Lyrgina  a Kerin), přeci jen jsem se rozhodla vzít si poznámky s sebou do školy. Tam jsem je znovu pročetla, shledala je jako vcelku ucházející první kapitolu a hned jsem připsala dalších pár řádků. A hodina utekla jako nic...

Další byla matematika a kupodivu jsme opravené testy ze středy dostali už dnes. Světe div se, mám 18,5/20 (Raphaël má 17, haha, jsem pořád lepší!). Profesor se zdál být s mým výkonem velice spokojený, jen by uvítal, kdybych mu tam občas napsala něco francouzsky (věty typu "z toho vyplývá"), protože dosud mu to zdobím jen krásnými šipičkami.

Na chvíli jsme s Raphaëlem zašli do CDI, kde jsem se opět začetla do onoho Kunderova románu. Ve francouzštině se jmenuje L'Ignorance, i když v tomto případě je to do jisté míry bráno i jako stesk. Každopádně je to knížka, která vypráví příběh dvou lidí, jež se po mnoha letech po pádu komunismu vrací zpět do Čech. Sice jsem neemigrovala, ale s některými jejich pocity se ztotožňuji (zejména náhlá krása, kterou ve své rodné zemi dříve neviděli – dokud neodešli). Po dvou kapitolách jsem z toho byla tak smutná a tak toužila být zase doma, že jsem radši zvedla Raphaëla a zamířila s ním do jídelny.

Pochopitelně jsem zavedla řeč na téma prázdniny. On sice do Anglie nejede, ale naopak přijedou sem jeho příbuzní, se kterými pochopitelně bude chtít trávit čas. Nu což, já sebou plácnu na břeh jezera Maine a budu taky spokojená! A té školní práce mám vždycky dost... Bohužel!

V poledne jsem se stavila v domě Steph a pak vyrazila na poslední hodinu francouzštiny. I tady jsme dostávali nějaké dřívější opravené úkoly. Profesorka mě opět chválila, že stále dělám další a další pokroky a že je třeba, abych francouzštinu používala co nejvíc! Protože úkol na prázdniny, který dostal zbytek třídy, by pro mne byl moc těžký, zadala mi něco jiného – mám napsat (vymyslet si) dialog dvou kamarádů, kteří právě viděli ztvárnění nějaké divadelní hry s tím, že jednomu se to nelíbilo, protože herci příliš přeháněli svůj výkon, gesta, křik a další, naopak druhý kamarád to shledává spíše výhodou. Téma je to zajímavé a vzhledem k tomu, že tentokrát dostala prostor má fantazie, určitě i lépe psatelné. Už mám z těch věčných prací o přečtených knihách hrůzu, protože to je povětšinou francouzská literatura a ono se ty informace po nějakém čase vytrácí a když mi to opravuje zrovna francouzská profesorka na literaturu... Zbytek hodiny jsme se dívali na film a nakonec jsme byli propuštěni o několik minut dříve. Chtěla jsem se ještě Raphaëla zeptat, zda by mu přeci jen nezbyla chvilka o prázdninách přijet do Angers, ale jaksi jsem to už nestihla. No, buď mu ještě později napíšu SMS, nebo se holt obejdu bez něj. Však já to zvládnu :-)

A protože mi dnes začaly ty prázdniny, hned jsem se pustila do úkolů! Ale nebojte, nepřeskočilo mi, nejpozději v neděli mě to nadšení opustí a pak budu všechno dohánět těsně před koncem volna, to už známe...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře