Neděle 24.4.2011

25. duben 2011 | 18.56 |

Dnes bohužel pracovní tempo poněkud polevilo. Místo toho jsem se dívala na filmy a věnovala spíše zábavnějším činnostem (třeba svému románu). Však ono na tu školu ještě bude času dost!

V poledne přišla babička. Protože Nicolas je stále u tatínka, zbyly jsme tu jenom čtyři ženy. Stéphanie připravila trochu slavnostnější oběd (normálně to o víkendu bývá "obsluž se sám"). Také jsem zjistila, že balíček od mámy dorailz v pořádku, ale Steph mi o tom nic neřekla a až v neděli, když sama prostírala stůl, doprostřed dala talíř s perníčky, které máma poslala. Sice byly už hodně tvrdé, ale přesto jsme jedno malé srdíčko snědly a všechny to hrozně chválily. Nicméně zbytek si Steph nechá jako dekoraci, tudíž Nicolas má smůlu. Posteskla jsem si nad tím, že tady nemůžu v obchodech najít všechny potřebné ingredience, ale jinak bych perníčky sama upekla. V tom mi babička dala za pravdu, je totiž původem z Ruska a chtěla na Velikonoce upéct nějaký typický ruský koláč (paska). Také jsem si všimla, že v Angers jsou minimálně dva obchody s ruským zbožím. Jenže když tam babička zavítala, zjistila, že je provozují nějací Afričané, kteří ani nevědí, co ta paska je.

Potom nám Steph nahlas přečetla mámin dopis a ukázala kočičku. A samozřejmě také pohledy Prahy, které teď má vystavené na římse nad krbem. Zdá se, že s balíčku měla ohromnou radost. Říkala, že prý mámě sama něco napíše, tak uvidíme.

Já jsem se ještě po obědě alespoň na fotkách pochlubila se svým výtvorem z Vánoc a ukázala, jak se u nás perník peče i třeba jako chaloupky. Steph i její maminka z toho byly úplně unešené! Jestli někdy do Prahy přijede, myslím, že budu startovat troubu :-)

Odpoledne jsem pak trávila ve svém pokoji. K večeru se dalo do hrozného deště (dokonce padaly kroupy) a byla pořádná bouřka. Opravdu počasí, kdy je člověk rád, že ho může jenom sledovat z okna. Bohužel to vyřadilo internet, tudíž jsem lehce trpěla, ale pořád tu mám zásobu francouzských osmisměrek, takže to nakonec nebylo tak hrozné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Neděle 24.4.2011 jurema®svetu.cz 26. 04. 2011 - 08:44
RE: Neděle 24.4.2011 cayenne 26. 04. 2011 - 12:23