Sobota 7.5.2011

7. květen 2011 | 22.41 |

Dnes jsem si hned po probuzení dala trochu četby, potom klasické ranní cvičení a snídaně. V průběhu dopoledne jsem se zas věnovala nějaké školní práci: francouzština, španělština, fyzika, matika. Tak lehce, aby se neřeklo. Abych se neztrhla. Také jsem si dnes docela dlouho psala s Andreou. Zkusily jsme i rozhovor v angličtině, ale z mé strany to pořád není ono. Ach jo! Nakonec mi poslala odkaz na nějakou stránku, kde se formou her dají procvičovat cizí jazyky, kterých je tam nepřeberné množství! Hned jsem měla na dalších pár hodin o zábavu postaráno. 

K obědu jsem jako obvykle měla bagetu. Zkoukla jsem přitom jeden díl Simpsonových v televizi a po krátkém odpočinku se vydala do terénu. V knihovně jsem vrátila ten včera tak vybraný film a říkala si, že tam budu klidně hodinu, ale vyberu si prostě takový film, který mě tutově zaujme. Po pěti minutách jsem narazila na Foresta Gumpa. Co vám mám povídat, viděla jsem ho sice už třikrát (ale jen jednou opravdu celý od začátku do konce), ale ještě ani jednou ve francouzštině a jeho příběh je zkrátka nesmrtelný. Nakonec jsem se rozhodla, že film nechám až na zítra (knihovna je stejně v neděli a pondělí zavřená, takže si pro nový jít nemůžu) a zeptám se i Nadii, jestli by se nechtěla dívat se mnou. Naše oblíbené žánry jsou sice velmi rozdílné, zvlášť co se týče filmů, ale myslím, že tenhle se líbí snad všem.

Potom jsem se vydala do Intermarché. Koupila jsem si své oblíbené sušenky na svačiny do školy, něco navíc na mlsání a nakonec také Kinder Bueno, na které jsem měla hroznou chuť. Nejdříve jsem se zděsila, že stojí skoro 4€, ale ono se tu prodává jenom v balení po 6, takže ve finále ta cena za kus není tak hrozná. Je to zvláštní, spousta věcí se tu prodává jenom takhle ve větším množství (například nanuky nebo jogurty tu také neseženete po jednom). Ale mě, jakožto osamělého konzumenta, tahle rodinná balení lehce rozčilují. Stále mám v paměti den, kdy jsem v průběhu 24h spořádala 4 kelímky něčeho mezi bílým jogurtem, tvarohem a sýrem. Fuj! (Ale jinak by se to zkazilo...).

Vzhledem k tomu, že počasí dneska nebylo nic moc (zato alergie mě otravuje pořád), bez dalšího courání jsem opět zamířila k domu Steph. Odpoledne jsem se zas trochu věnovala učení, samozřejmě uzobla něco málo z mých nově nakoupených zásob a pak především četla. Mám totiž posledních 10 dní na ten Connollyho román a jsem teprve na straně 179 (ze 488)! Mám tedy co dělat... Ale třeba dneska jsem v té knížce našla frázi, jak se francouzsky řekne "bojovat za něco do poslední kapky krve", takové věty jsem si začala zapisovat do speciálního sešitu, protože by se později mohly hodit. Co kdybych třeba začala překládat nějaké ty příběhy, že jo? (Ale hlavně, že vím, jak se řekne "mám chuť omlátit si hlavu o zeď" :)).

To mi připomíná, že i stránky o Lyrginovi a Kerin teď pravidelně přibývají (vůbec jsem nevěděla, že můj román čte i Andrea!). Myslím, že tímhle tempem bych se před návratem do Prahy toho konce (který je vlastně začátkem, ale pšt!) mohla dobrat. Snad tedy nepolevím.

Večer přišli na návštěvu dva Stéphaniini přátelé (už jsem je tu jednou viděla), paní totiž měla minulý týden narozeniny, tak to s ní Steph chtěla oslavit. Já jsem se dnes dívala po nějakém přání pro mámu, už se jí to taky blíží. Ale nakonec si netroufám posílat přání poštou. V hlavě se mi zrodil jiný nápad, ale to bude překvápko!

Sice nám na sobotu Steph slibovala večeři v restauraci (jako omluvu za předčasný konec prázdnin v Croisicu), ale nakonec to ani doma nebylo tak zlé, přinejmenším zmrzlina jako dezert mi trochu spravila náladu. Jinak ale pomalu propadám depresím, zase s tou francouzštinou začínám bojovat, jako bych v průběhu prázdnin skoro všechno zapomněla. Snad to byl jen nějaký slabší den a do zítra se z toho vyspím. Dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sobota 7.5.2011 kain 09. 05. 2011 - 22:32