Čtvrtek 28.4.2011

29. duben 2011 | 19.56 |

Dnešní ráno jsem si opět zpestřila hrnkem kakaa a dokončovala práci do francouzské školy – něco málo o II. světové válce z dějepisu a potom ještě krátce španělština, ve které se tu moc nechytám. Holt budu muset využít své schopnosti rychlé memorizace, protože mě ve středu ještě s dalšími 4 spolužačkami čeká ústní shrnutí nějakého článku. Abychom neměly tolik práce, rozdělily jsme si to podle odstavců. No já se ten svůj naučím a problém bude vyřešen...

Po skromném obědě jsem se vykopala na procházku do města. A dneska na tvrdo: sport! Takže celou tu štreku pěšky! Po půlhodině jsem dorazila před jeden ze svých oblíbených obchodů. Tam jsem také narazila na šortky, které jsem tu tak dlouho hledala. Hned jsem zapadla do kabinky, konstatovala, že v tom osvětlení mám fakt tlusté nohy a na zadku celulitidu, že mi šortky sedí v pořádku, takže jsem záhy mohla zamířit k pokladně. Opravdu to v těchto okamžicích mužům závidím. Pochybuji, že ti ve zkušebních kabinkách zkoumají vzezření svého pozadí, či objem stehen. Možná bych si tak představila zkoušku, jak moc se vyboulí bicepsy...

S lehkým mindrákem jsem zamířila do jednoho obchodu, kde jsem koupila 2 krabičky Kinder vajíček. Pro mě čokoláda, pro mámu figurky (bohužel v obou byl Šmoula s činkou). Nakonec jsem se usadila v městské zahradě, jedno vajíčko hned zmlsala a dala se do čtení.

Nestihla jsem ani jednu stránku, když ke mně přišel nějaký kluk. Tak nějak podvědomě jsem vnímala své okolí, i když jsem byla začtená, a tak jsem věděla, že sedí s partou kamarádů na lavičce naproti. K mé smůle na mě spustil: Promiň, co to čteš? Než mu to složitě vysvětlovat, radši jsem mu ukázala titulní stranu. Aha, je to dobrý? Samozřejmě! Copak já někdy čtu špatné knížky?! (No, ve skutečnosti jsem řekla jenom "jo"). A o čem to je? A tady jsem narazila. Francouzština selhala. Zkusila jsem vyplodit nějakou větu, ale v polovině mě přerušil. Ty nejsi Francouzka, co? Ne, přiznala jsem. Jasný, tak já už tě nechám. S těmi slovy opět zamířil ke své partě. Neřekl to myslím nějak výsměšně. Ale mě to stejně zasáhlo.

Snažila jsem se opět začíst, ale když jsem ještě zaslechla, jak se o mně baví (právě jim říkal, že nejsem Francouzka), už jsem se neudržela. Okamžitě jsem se sbalila a šla pryč. V slzách. Ještě za mnou křikli "tak ahoj!", ale já bez otočení šla dál.

V tu chvíli mě opravdu rozčilovalo, že je v parku tolik lidí! Zamířila jsem proto do vedlejší aleje, kde už kolemjdoucích bylo podstatně méně. To už jsem se neovládala ani trochu. Šla jsem dál a ani nevnímala kam.

Ten okamžik, ta jedna věta mi prostě uvízly v hlavě. Přehrávala jsem si všechny možné obměny, co jsem měla, co jsem neměla říct. Snažila jsem se uklidnit, marně.

"Ty nejsi Francouzka, co?" A ta smutná prostá odpověď: Ne.

Šla jsem dál. Podél kolejí. Pořád rovně. Do míst, která jsem neznala. Trochu jsem se vzpamatovala až před jakýmsi nákupním střediskem. Espace Anjou. Sice jsem se trochu odchýlila severně, ale svůj východní směr jsem pořád dodržovala. Trochu mě probrala nutnost přemýšlet, jak se z ohromného obchodního komplexu obklopeného rozlehlým parkovištěm dostat. Když jsem cestu konečně našla a spatřila i zastávku autobusu, kam zrovna jeden přijel, a když jsem se k němu rozeběhla, před nosem mi zavřel a odjel, smutek se opět vrátil.

Šourala jsem se ulicí a pořád myslela na tu prostou větu, která v mojí hlavě spustila tak katastrofickou řetězovou reakci. Asi po dalších 10 minutách jsem dorazila do domu Steph. Naštěstí nebyla doma. Zapadla jsem do pokoje a konečně se trochu zklidnila. Dneska si dám od francouzštiny pauzu! Dala jsem se do čtení českých stránek a snažila se na uplakané odpoledne zapomenout.

Nakonec po dlouhé době přišli na řadu opět Šimek s Grossmannem. Zkrátka jejich humor na mě funguje vždycky. A zítra asi pro jistotu razím pro nutelu. A taky připravovat kufr na prázdniny u moře (které mají podle předpovědi celé propršet). Takže hlavu vzhůru. Ať už francouzsky mluvím jakkoli, mám ještě čas to pilovat. A hlavně, česky mluvím přece perfektně :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře