Sobota 30.4.2011

4. květen 2011 | 17.53 |

Dnes jsem opět vstávala okolo 8., připravila ještě pár věcí, proběhla koupelnou a čekala na odjezd. Krátce po poledni, po tom, co jsme si dali malý sandwich, Stéphanie zavelela nakládat. Na naši cestu si speciálně půjčila veliké auto, aby se nám tam všechno vešlo. Když jsem viděla, kolik těch tašek máme, ihned jsem pochopila. Nakládali jsme déle než hodinu a jednou museli systém přerovnávat, protože se to jaksi nechtělo vejít. Nakonec Nadia naše snažení ještě zdokumentovala, aby nám lidé věřili. Můžu říct, že na těch 16 dní do Chorvatska s babi a dědou máme věcí možná o něco méně než na týdenní prázdniny se Steph.

Cestou jsme poslouchali rádio, já s Nadiou také hudbu z mp3 přehrávačů. Chvíli jsem si také četla a pár minut zvládla i prospat, víte, že v autě usínám skoro hned. Probrala jsem se až na pobřeží. Podél moře a pláží jsme jeli ještě asi hodinu. Z části proto, že silnice je úzká a my, což není žádné překvapení, schytali extrémně pomalou řidičku před sebou. Bohužel nebylo možné ji předjet.

Nakonec jsme šťastně dorazili na místo. Sice jsme cestou lehce zmokli, ale jinak vše bylo v pořádku. Zašli jsme na recepci, kde jsme se zapsali (také jsem zjistila, že Stéphanie už tady dobře znají), každý jsme si dali sklenici Coly a čekali, až nám recepční přinese klíče od ubytování.

Jsou tu malinkaté domečky – dvoupatrové. V přízemí máme koupelnu, malinkatou kuchyň a obývák spojený s jídelnou. V patře jsou potom dvě ložnice – jedna s manželskou postelí pro Steph a Nicolase, druhá se dvěma oddělenými postelemi pro mě a Nadiu. Pokojíček je jednoduchý a vcelku útulný, ale strašně prťavý. Navíc máme smůlu, že střecha má dost velký sklon, takže očekávám, že mi přes týden z neopatrnosti na hlavě přibude pár modřin. Vybalily jsme si kufry, zjistily, že na pokoji internet nemáme, což asi pro obě bude utrpení, a poté opět vyrazily ven.

Autem jsme zajeli k nedalekému přístavu, prošli jsme se po nábřeží, obhlédli pár obchůdků a ve finále zamířili do supermarketu, kde jsme si koupili něco malého na zub na oslavu začínajících prázdnin.

Poté jsme se vrátili do svého domečku. Trochu si odpočinuli a pak jsem s Nadiou vyrazila na procházku na pláž. Udělaly jsme několik fotek, chvíli se pokochaly pohledem na nekonečný oceán a opět se procházkou vrátily. Chvíli jsme se ještě s Nicolasem dívali na Simpsonovi v televizi a potom se dali do příprav na večeři. Dnes jsme měli lasagne, nic složitého.

Po večeři jsme chtěli jít na recepci, kde je prý zdarma wi-fi, ale začalo příšerně pršet a parádně se blýskalo. Naštěstí jen taková přeháňka, takže jsem svou dnešní potřebu internetu ukojila. Uf! Teď ještě pravidelný přísun četby a budu spokojená. Dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře