Pondělí 2.5.2011

4. květen 2011 | 18.00 |

Dnes jsme všichni vstávali poněkud pozdě, nějak se z vyhřátých postelí nechtělo. Já se krátce nasnídala a s Nadiou vyrazila vyzkoušet zdejší bazén. Přiznám se, že zpočátku se mi i těch 28°C zdálo málo, ale po pár tempech to naopak bylo příjemné. Dala jsem si kondiční plavání – 20 bazénů. Mezitím Nadia odešla a já si zaplavala ještě trochu, takže ve finále 40 a zvládla jsem si také zaplavat s maximálním uvolněním zad (můj speciální styl), což se odpoledne ukázalo jako velmi prozíravé!

K obědu jsme měli opět jen sandwich a ve 14.h. Stéphanie zavelela k nástupu, že se půjde na procházku. Výborně, tak jsme šli. A šli. A ťapali pořád dál. Až nás bolely nohy. Navíc bylo horko. Ano, bylo krásně, Steph jistě měla pravdu, že bychom si toho měli patřičně užít, ale ono 3 hodiny pochodovat na slunci, to taky není úplně dobrý nápad.

Asi v polovině pochodu jsme si dali pauzu na jedné pláži a alespoň si smočili nohy. Voda byla LEDOVÁ! Po lýtka, výš fakt ne! Ale je fakt, že to docela příjemně osvěžilo. Krátce jsme se prošli po jednom nedalekém městečku a pomalu se vydali na zpáteční cestu.

Nevím jak Stéphanie, ale my z toho byli pořádně zmožení. Naštěstí sklenice Coly nás opět postavila na nohy. Nicolas se Steph hned po návratu zamířili do bazénu, my s Nadiou naopak na recepci na internet, trochu si odpočinout.

Odpoledne už jsem také zahájila svou školní práci – trocha matematiky. Potom jsem prostřela a mohlo se večeřet – dnes steaky s hráškem a mrkví. No, tady vcelku normální jídlo. Vlastně je to zajímavé, že i tady ve Francii se opakuje tak 20 druhů jídel, některá častěji, některá méně. A přestože základ těch jídel zůstává stejný, způsob podávání je poněkud odlišný než u nás (například u nás nebudeme hrášek a mrkev považovat za přílohu, nýbrž za oblohu :-) ).

Vzhledem k tomu, že dnes televizní program selhal (teda, ne že mě by to trápilo), každý jsme večer trávili ve svých pokojích. Já jsem se pustila do čtení francouzského průvodce po Praze a někdy se opravdu nestačím divit! (Například prý máme Stavovstič divaldo nebo ministertvo pro místrí rozvoj, achich ach!).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře