Čtvrtek 26.5.2011

28. květen 2011 | 20.27 |

Dnes jsme začínali dvouhodinovkou dějepisu, kde právě probíráme, jak si vedla Francie v průběhu II. světové války (no moc dobře ne) a jaký francouzský politik čemu věřil, o co se snažil a tak dál. Jinými slovy, napsala jsem si nadpis a pak jsem si skoro celé ty dvě hodiny malovala, jen při sledování nějakého dokumentu jsem dávala chvíli pozor.

Poté jsme měli ekonomii, normálně sice máme francouzštinu, ale profesorka chyběla, a tak se ta na ekonomii, kterou normálně máme až odpoledne, rozhodla, že si eko dáme už dopo. Pro mě to znamenalo především psaní svého románu.

Po hodině se mě Raphaël zeptal, jak u nás funguje daňový systém a systém sociální péče od státu a podobné srandičky. Tak jsem mu odpověděla, že v hodinách ekonomie pozor nedávám, takže přesně nevím, o co jde. Každopádně jakmile jde o pomoc lidem od státu, pak by mu každý Čech odpověděl, že u nás žádný takový systém nefunguje. Jsme to ale optimistický národ :-)

Poslední dnešní hodina byla angličtina. Jak jsem říkala, odpolední ekonomii jsme už měli za sebou a profesor na španělštinu dnes chyběl. Tak tedy angličtina, ta začala už o přestávce, kdy jsem dostala SMS z Ghany. Zase psanou stylem: are = r, you = u etc.

V hodině jsme pak poslouchali nějakou písničku a podle textu odpovídali na otázky. Písnička byla o tom, jak nějaká dívka odešla z domu, protože ji rodiče příliš omezovali. Nejlepší byla poslední otázka: jak byste se v dané situaci zachovali vy? Ještě, že jsem to nemusela číst nahlas :-)

Nakonec jsme se s Raphaëlem zastavili v CDI, kde jsem si na internetu stačila přečíst zprávu o tom, že si politici chtějí nastavit plat na 230 tis./měsíc, to je docela slušná sumička, i když je fakt, že by z toho (pokud jsem dobře pochopila) museli platit absolutně všechny výdaje, platy svých poradců a podobné. Nejvíc mě dostalo toto sdělení: "Vedle toho přišli zákonodárci o bezplatnou veřejnou dopravu, takže někteří jsou na tom prý špatně." Chudáčci malí, nemají 32,- na lístek?

No, nebudeme si kazit náladu politikou, když přichází čas oběda. Tedy v tomhle zápisu, já už jsem jinak i po večeři :-) Nevím, jak je to možné, Raphaël si ZASE zapomněl zaplatit obědy, tak jsem ho ZASE zvala. (No příští týden mi to nejspíš vrátí, protože nevím, jestli mi jich tam ještě 6 zbylo). Tak dneska to byl salát, nějaká klobása se zeleninou a nakonec bílý a ovocný jogurt. Načež Raphaël poznamenal, že je zvláštní, že jím ten bílý vždycky naposled, protože Francouzi nejdřív sní to, co je považováno za jogurt, v tomto případě ten bílý slazený, a až poté to, co má být dezert (koláč, ovocný jogurt atd.). O koláčku bych možná spekulovala, ale jogurt je prostě jogurt a může být třeba pivní, vždycky to bude jogurt a všechny jsou vyrobeny jako sobě rovny! Takže jsem Raphaëlovi odpověděla, že to je nejspíš tím, že JÁ Francouzka nejsem.

On mě hned začal ujišťovat, že to nemyslel nijak špatně. No já si to špatně nebrala, ale vysvětlení máte výše :-)

Hurá, po o jsem měla padla! Haha, dneska v poledne, zítra končím dokonce v 11! Vyrazila jsem do domu Steph a zase se většinu odpoledne proflákala. I když, měla bych zmínit pár cvičení z angličtiny a španělštiny, další stránku Lyrgina a Kerin, román, který poslední dobou trošičku zanedbávám. Také jsem zvládla zhlédnout jeden film, bohužel (nebo naštěstí?) pouze v angličtině, neboť titulky šly asi s minutovým zpožděním, což při přechodu z milostné scény na nějakou zabíjecí působilo OPRAVDU DIVNĚ :-) (Tak vám někdo míří mezi oči a k tomu jdou titulky: Miluji tě :-D )

Odpoledne pak už Nadia odešla za svou maminkou, dnes přespává s ní v hotelu, tudíž jsem tu s Nicolasem a Steph už zůstala sama. (Ale zítra přijde Nadia i s maminkou na návštěvu). Já už jsem také zvládla rezervaci toho lístku na TGV, zítra se vypravím na nádraží, snad to bude všechno v pořádku. Teď už se ale vypravuji do postele. Dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře