Čtvrtek 19.5.2011

21. květen 2011 | 11.33 |

Dneska jsme začínali v 8. Dvouhodinovka dějepisu, no paráda! První hodinu jsem se úspěšně nudila, tu druhou nám profesorka pustila nějaký film o koncentračních táborech prokládaný skutečnými svědectvími přeživších vězňů. Jak už to v podobných dokumentech bývá, mluvili svou rodnou řečí, přes kterou byl namluven francouzský překlad. Vzhledem k tomu, že minimálně tři tito svědci byli Slováci, mě to dost štvalo, protože jsem potom nerozuměla ani jedné verzi! Nakonec se ještě profesorka, v souvislosti s poslední scénou onoho dokumentu, zmínila o atentátu na Heydricha. Nevím, jestli to byl dobrý nápad. Sama chvíli zaváhala a pak pronesla, že byl spáchán jugoslávskými vojáky. No, těsně vedle. I když přiznávám se, že se mi to s tím Sarajevem v tu chvíli taky trochu pomotalo, tak jsem raději mlčela. Na svou obranu snad jen mohu říci, že jsem hned v poledne zamířila do knihovny a danou problematiku patřičně nastudovala :-)

Další hodina byla francouzština. Zpozorněla jsem akorát ve chvíli, kdy nám profesorka oznámila, že příští pátek píšeme disertační práci a navíc začínáme o hodinu dříve než normálně! Naštěstí já prý mohu přijít jako obvykle a dostanu jiné téma. No, trochu mě děsí, co to bude, a tak se modlím, abych si zas mohla vymýšlet, protože to se píše samo. Jakmile po mně chce rozbory nějakých knih, horko těžko to z té hlavy lovím. Třeba bych jí mohla napsat syntézu svého románu o Lyrginovi a Kerin :-)

Poté jsme měli angličtinu, opět nějaká práce ve skupinkách, kterou vlastně nikdo nedělal, a tak jsem hodinu zabíjela kreslením. Jak už jsem psala, přes poledne jsem se stavila v knihovně, doplnila si pár mezer o koncentračních a vyhlazovacích táborech a onom nešťastném atentátu a poté jsme s Raphaëlem vyrazili na oběd.

Tentokrát bylo docela ucházející drůbeží maso s rýží a omáčkou, jako dezert koláček. Bohužel dneska na mě nezbyl bílý slazený jogurt!! Nějak jim nevyšly zásoby. Tak si to zítra budu muset vynahradit!

Po obědě jsem se v knihovně dala do čtení francouzské verze Farmy zvířat, ovšem po pár minutách jsem u toho začala usínat, tudíž nebylo zbytí a přibyla další kapitola k mému novému románu, kterou jsem ještě rozšířila při následující hodině ekonomie.

Protože dnes chyběl profesor na španělštinu, končila jsem už v 15.h. Se spolužačkou Sarah jsme se vydaly na zastávku a společně potom do centra města. Jsem ráda, že se mi s ní podařilo prohodit alespoň pár slov.

Odpoledne jsem přepsala několik naskenovaných stránek chemie od Aničky, také se chvíli dala do tance, ale kvůli horku mě to zas brzy přešlo. Ještě jsem zvládla něco málo ze španělštiny a také si dnes dopřát zkrašlovací kúru v koupelně.

Při večeři se Stéphanie zajímala, jak máme s Nadiou naplánované naše odjezdy. U ní je to jednoduché, přijede maminka. Mně Stéphanie doporučila, abych zítra kontaktovala tu svou lokální koordinátorku a vyžádala si od ní přeposlání potvrzení rezervace jízdenky na TGV na e-mail, to tady potom vytiskneme a já si zajdu pro lístek na nádraží. Snad to půjde hladce, už jsem si tu s agenturou užila až až! Teď už ale zalehám, starosti budu řešit zítra! Dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře