Pátek 20.5.2011

21. květen 2011 | 11.36 |

Dneska to bylo zase v pohodě na 9. Začínali jsme ekonomií, při které jsem se jako obvykle věnovala psaní, doufám tedy, že se mi podaří oba příběhy co nejdříve dokončit, u Lyrgina a Kerin jsem si totiž dala předsevzetí, že to bude před návratem do Prahy.

Po hodině jsem vyrazila za profesorkou, že budu potřebovat nějaký ten papír o výsledku mých francouzských studií. Ta mě poslala do sekretariátu a pověřila Raphaëla, aby mě doprovodil. Tak jsem se to pokusila vysvětlit i paní v sekretariátu, která se tvářila poněkud zmateně, naštěstí záhy přišla i jiná paní, která mě tam evidentně měla na starosti a věděla (doufám), co je třeba. V pondělí si pro to prý mám přijít, tak jsem zvědavá.

V průběhu poledne jsme se zastavili v CDI, kde jsem se učila chemii (začínám z ní mít docela strach) a krátce před 12.h. jsme vyrazili do jídelny. Dnes jsem měla rybu s rýží, slazený bílý jogurt a dokonce i jablko polité čokoládou. Nicméně když jsem vycházela z jídelny, docela mě bolelo břicho, měla bych se začít víc hlídat!

V poledne jsem se zastavila v domě Steph a na 14.hodinu opět vyrazila do školy. Dnes odpoledne jsme místo francouzštiny měli nějaké divadelní představení o I. světové válce, dva vojáci v zákopech a jak se s vývojem války vyvíjí i jejich psychické rozpoložení a pohled na svět. No, hepáč to teda nemělo, jeden kuchnul toho druhýho a pak se zastřelil sám. Aby zabili ještě více času, dali se s námi na pár minut do diskuze – o válce a také o divadlu. Nakonec nám z odpolední francouzštiny zbylo sotva 10 minut. Akorát tak, aby nám profesorka mohla oznámit, že disertační práci nepíšeme v pátek, ale ve středu, super, to už máme zase matiku a na úterý slíbenou biologii. Naštěstí Raphaël říká, že to budou už fakt poslední testy, takže ten můj závěrečný týden tady by mohl být vcelku klidný.

Odpoledne jsem se věnovala především opravování textů, které píšou cizinci, jež se učí česky, a snaze vysvětlit, proč v češtině nemohou používat "je není" jako zápor, neboť tak napíšou sloveso dvakrát. Ale jinak musím říct, že spousta těch lidí je fakt šikovných a dokonce už jsem slyšela pár cizinců schopných vyslovit "ř"!

Nakonec přišla ke slovu i chemie, tentokrát fotosyntéza, Krebsův cyklus a dýchací řetězec, pokud vám to nic neříká, netrapte se, já už jsem to taky za ten den stihla zapomenout! (A můžu říct, že s bývalou třídní někdy v tercii jsme tu fotosyntézu v rámci biologie probrali daleko podrobněji!!)

K večeři jsme měli opět rýži (tak nevím, jsem v Číně nebo ve Francii??) a tentokrát kuřecí maso, ale záhy jsme se všichni rozešli do svých pokojů. No, já slíbila, že v 9 večer budu on-line a připravená. Můj ghanský kamarád přišel (jako obvykle) pozdě, ale nakonec jsme spolu prokecali následující dvě hodiny. Rozhovor jsem utnula až po tom, co mě opět šíleně rozbolelo břicho a já si šla okamžitě lehnout s přáním, ať v sobě tu večeři udržím. Naštěstí se to po pár minutách zase srovnalo... Ale asi bych se vážně měla víc hlídat...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře