Pondělí 23.5.2011

24. květen 2011 | 19.56 |

Dneska jsem začínala klasicky na 8. Protože jsem ráno všechno po ránu zvládla nějak rychleji než obvykle a vyrazila jsem o něco dříve, rozhodla jsem si dát malou zdravotní procházku až ke škole. Tak vážení, od domu Steph před třídu necelých 40 minut pěšky. Ale je fakt, že jsem nějak přehnaně nepospíchala. Do jednoho sluchátka mi hrála hudba, na druhé straně (kde mi sluchátko nefunguje) jsem poslouchala hučení aut a zpět ptáčků. Obloha byla krásně modrá, stromy zelené a sluníčko hřálo ještě tak přiměřeně... Prostě ideál!

Začínali jsme francouzštinou. Sice jsem si dala předsevzetí, že budu dávat pozor, jenže bez zaklepání přišla ta mrcha alergie a já se snažila přemáhat kýchání, abych celou hodinu nemusela posmrkávat, protože moji spolužáci měli nějaké prezentace před třídou a co si budeme nalhávat, nejvíc nahlas vždycky mluví profesor...

Poté byla angličtina. Práce, kterou jsem vůbec nepobrala, takže jsem zažvatlala pár vět, gramaticky možná správně, kontextově... No, není to vlastně jedno? Stejně jsem v té třídě třetí nejlepší angličtinář (po profesorce a Raphaëlovi), holt mám smůlu, že zadání nám vždycky říká francouzsky...

Následovaly dvě hodiny tělocviku, tentokrát volleyball na známky. To je paráda, nemám totiž ponětí, co jsem dostala. Tedy měla jsem čísla 15 a 20, ty nějak vynásobit, pak mezi sebou vydělit, pak vynásobit 100 a dostat úspěšnost v % a podle toho si zjistit známku. Tak byl to tělák nebo matika? No mám přibližně stejný výsledek jako Raphaël, tak alespoň nejsem nejhorší.

Dnes se nám nějakým zázrakem podařilo dostat v poledne vcelku rychle do jídelny (v pondělí to většinou nestíháme). Kuřecí plátek s rýží, k tomu bílý slazený jogurt a tentokrát nějaká lískooříšková pěna. Ta byla tak sladká, až mi z toho bylo špatně! Po obědě jsem se odkutálela na zastávku autobusu a krátce se ještě stavila u Steph.

Odpoledne byla ekonomie a dnes jsem se skutečně snažila dávat pozor a připsala jsem i pár poznámek. I když v posledních minutách hodiny jsem zvládla i něco málo z mé literární tvorby. Poté jsme s Raphaëlem šli do sekretariátu, pro ten můj dokument. Ovšem paní mi řekla, že to sice má připravené, ale že mi to dá až 3. 6., tedy můj poslední školní den. No, stejně budu muset vracet kartičku na obědy a to je kancelář hned vedle...

Potom jsme zamířili do CDI. Když vtom náhle knihovnice volá Raphaëla, že má telefon. On pak přišel za mnou, že máme hodinu dějepisu (normálně jsme jen půlka třídy a ta naše to má až o hodinu později, ale dnes to profesorka spojila). Když jsme s 10minutovým zpožděním vstoupili do třídy, někteří spolužáci začali skandovat, aby nás profesorka poslala pro lísteček (omluvenku za pozdní příchod, kterou dostanete ve Vie Scolaire). No, na jejich místě bych pomlčela, neboť to byl zrovna takový ten výkvět třídy, co má sám problémy s dochvilností.

A navíc zjišťuji, že Raphaël je také lehce privilegovaný student, už jenom proto, že jeho maminka na té škole učí angličtinu.

Po dějepisu jsme vyrazili na zastávku autobusu a bavili se o testech, které nás tento týden čekají. Například zítra z SVT (biologie), který je na 2 hodiny (fakt nevím, co tam dvě hodiny budu šmudlat) a navíc ze dvou témat, z nichž jedno bylo probíráno na podzim! No, něco málo jsem si o tom přečetla v učebnici, ale dál to hrotit nebudu, mám ještě spoustu práce do české školy a jsem tu, abych se učila francouzštinu a ne, jak anomálie v DNA ovlivňují stavbu celého organismu (téma 1), případně, kde se ve Francii získává pitná voda (téma 2).

Odpoledne jsem také s hrůzou zjistila (no, asi lepší, než kdybych to zjistila zítra při hodině), že mám mít na zítra na angličtinu prezentaci na téma Eire. Tak jsem zvědavá, pojala jsem to totiž jako prezentaci o tom slově, názvu (v irštině název pro Irsko). Doufám, že profesorka nemyslela, abych udělala referát o Irsku? Ale to by mi snad zadala Ireland... No uvidíme :-)

Tak já jdu pokračovat ve čtení SVT, přeji dobrou noc a zítra mi držte pěsti!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře