Sobota 28.5.2011

1. červen 2011 | 20.08 |

Tak dnes vážení, to ta alergie už fakt přehnala! Ve 4.46 (!!!!!) mě vytáhla z postele, protože jsem už ani nemohla dýchat! Až přijdu na to, jak se alergii dává na zadek, šetřit jí fakt nebudu!

Naštěstí se mi pak ještě podařilo usnout. Ráno jsem se dala do uklízení svého pokoje, udělala jsem nějaká cvičení z angličtiny, umyla koupelnu a vyluxovala si v pokoji. Po té námaze přišla zasloužená odměna: čokoládová tyčinka.

Ještě jsem rychle skočila do Intermarché a pak si ulovila kus bagety k obědu. Odpoledne jsem se potom chvíli bavila s Hakiem (to je ten Ghaňan). Koukám, že v Africe si taky na dochvilnost moc nepotrpí, přišel JENOM o hodinu a tři čtvrtě později, než jsme byli domluvení. Ještě, že mně to může být jedno, já můžu být na internetu kdykoli (téměř). Tak jsem si početla další dokument, tentokrát zatím jen o plánovaném projektu – na pomoc dětem ve školách, neboť gramotnost v Ghaně není zrovna oslnivá a spousta dětí tam neumí číst a nemá moc možností, kde se to naučit... Což mi připomíná, že včera Steph říkala, že dvě studentky, které u ní kdysi bydlely tak jako teď já, teď pracují jako učitelky v Africe. Jen jsem se zapomněla zeptat, kde přesně, i když vzhledem k francouzštině to hádám spíš na sever.

Odpoledne jsem se věnovala další práci, dokončila výpisky z té knížky francouzských rčení a také na chviličku vyrazila na procházku. Ha, chyba! Po dešti totiž není ani stopy, a tak jsem už po 10 minutách měla fakt velký problém s alergií. Dneska jsem si musela koupit další balík kapesníků. Takže jenom na týden jich teď mám 100! Chudáčci stromečci...

Navečer jsem se pak pustila ještě do něčeho málo z dějepisu. Také postupně přemýšlím, jak budu pokračovat v balení, hlavně co se týče oblečení. Z bezpečnostních důvodů jsem se rozhodla už nic nedávat Steph na vyprání, neboť by se mi to do mého odjezdu už nemuselo vrátit. Naštěstí těch triček mám snad ještě dost, přeci jen jsem si tu v těch francouzských buticích šatník trochu rozšířila :-)

K večeři jsme měli bagetu s plátkem masa a salátem. Zítra se prý chystá nějaký svátek, tak se pořádně najíme. To jsem tedy zvědavá. Večer jsem pak ještě krátce mluvila s mámou a Martinem přes Skype, prohodila pár slov se svým ghanským známým a vzdělávala se na téma české země v 2. polovině 19. století, případně dynamická biochemie. Skutečně záživné, leč nutné zlo (ve kterém docela slušně plavu). Teď už se loučím a přeji dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře