Středa 25.5.2011

28. květen 2011 | 20.25 |

Dnes jsme začínali španělštinou, vzhledem k tomu, že jsem absolutně vůbec nic nepochytila – opravovaly se nějaké práce, něco se odevzdávalo – pochopitelně já nic nepsala, tak jsem jenom seděla, koukala okolo sebe a tvářila se, jako že tam nejsem.

Následovala angličtina, při které jsme se i nadále věnovali tématu britsko-irských vztahů. Kromě toho dvě spolužačky měly podobnou prezentaci jako já včera, bohužel jsem z toho moc nepochytila, neboť mluvily dost potichu a drmolily.

Poté přišla matematika. O velké přestávce začalo stoupat napětí, spolužáci se z poslední sil snažili pochopit nepochopitelné a já se tím pohledem dobře bavila. Když se Raphaëlovi konečně podařilo jednomu kamarádovi vysvětlit, že pokud má skupinu lidí, kteří používají věc A, a skupinu lidí, kteří používají věc B, plus někteří z nich používají obojí, a táže-li se profesor, kolik lidí používá prostředek A nebo B, sečte ty, co používají jedno z toho a od součtu odečte ty, co používají obojí, jinak by je tam měl dvakrát. To je logický ne? Nakonec jsem si ho na pár vteřin také urvala pro sebe a položila jsem jeden ze svých vzácných dotazů ohledně francouzštiny: co znamená "se rendre compte"? Ve slovníku jsem to totiž nemohla najít (respektive jednotlivá slova ano, ale bylo mi jasné, že dohromady to má jiný význam) a v různých textech jsem to viděla docela často. Tak vážení, když nějaký Francouz se rende compte, říká vám, že si něco uvědomil! :-) (a používají to mnohem častěji než réaliser – jako v angličtině).

A pak konečně testík. Čtyři otázečky, polovině jsem nerozuměla, z dvouhodinového limitu mi stačila sotva hodinka na to, abych své dílo dokončila. Ve zbývajícím čase jsem se pak učila španělštinu a nepřítomně koukala z okna.

Potom jsem šla na hodinu francouzštiny pro cizince, dnes jsme KONEČNĚ dodívali ten film, který jsme začali už někdy před měsícem. Tak tedy, částečně jsem konec odhadla, ale některé detaily nakonec i pro mě byly překvapivé. A film vcelku zajímavý, originální...

Po hodině jsem vyzvedla Raphaëla v CDI a šli jsme na oběd, už jsem měla pořádný hlad! Dneska mi to zas padalo všude kolem a já chvíli měla nutkání zeptat se, zda ve francouzštině mají pro lidi jako já nějaký pěkný výraz, jako u nás říkáme "prasátko" :-) Nakonec jsme se však zapovídali o nadcházejícím testu z francouzštiny.

Ano, to byla vážně sranda, já jsem totiž dostala téma: jakožto novinář nějakého časopisu o umění mám napsat článek o výstavě, která byla veřejností přijata velmi negativně a vysvětlit, proč tomu tak mohlo být. Jasně, já, která o výtvarném umění vím možná tak to, že s vodovkama to profesionálně fakt nepůjde :-) Tak jsem vyplodila 1 A4 textu totálně o ničem a dala škole pro dnešek sbohem.

Odpoledne jsem se chvíli věnovala španělštině a pak zhlédla ten vypůjčený film s Louis de Funés, docela dobře jsem se u toho pobavila, i když ve scénách, kdy se rozčiloval, jsem nepochytila vůbec nic, neboť mlel takovým způsobem, že to znělo jako jediné slovo.

Při večeři mi pak Steph oznámila, že si prý lístek na TGV mám sehnat sama, o ten se mi agentura starat nebude. No paráda, zas další podpásovka. Ale možná je to tak lepší. Nicméně jediný ještě volný vlak jede v 10h dopoledne, což znamená, že budu na letišti více než 5 hodin čekat. Asi se picnu, ale co, budu myslet na domov, sladký domov.

Teď už však myslím na postel, měkkou postel. Takže se tam přesouvám, přeji dobrou noc a zas zítra!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře