Úterý 31.5.2011

1. červen 2011 | 21.52 |

Včera jsem se jaksi zapovídala s Hakiem, takže do postele jsem se dostala krátce před půlnocí. No fuj! Jemu je to jedno, když tam mají o dvě hodiny méně, ale já ráno z postele opravdu nechtěla!

Začínali jsme angličtinou. To snad není možné, už zase koukáme na další film!! Tentokrát nějaký sci-fi, bohužel o konec příští týden už přijdu.

Následovala biologie. Testy profesor jaksi pozapomněl, ale aspoň známky nám dal. No, mám 8. Na to, že jsem se na to totálně vykašlala a někteří spolužáci byli schopní mít pouhých 5, nebylo to AŽ TAK hrozné. Ale moje nejhorší známka z SVT, co jsem tu dostala. V české škole by mě trápila podstatně víc...

Poté jsme měli dvě hodiny ekonomie. Dneska pro mě závěrečná, tak jsem snažila alespoň trochu dávat pozor. Ne, že by se zcela dařilo, ale pár poznámek jsem přeci jen pochytila. Na konci hodiny jsem potom šla za profesorkou, zrovna s třídní bych se opravdu rozloučit měla. Trochu jsme se zapovídaly, mluvily jsme o tom, co budu dělat po návratu a zda se do Francie ještě někdy vrátím. Říkala, že má psaná francouzština je velmi dobrá, že píšu skoro tolik chyb, jako moji francouzští vrstevníci. Ale skutečně potřebuju cvičit to mluvení. Ano, doufám, že jsem ve Francii nebyla naposledy. Co třeba v zimě na hory, dědo? :-) Ve finále mi třídní také dala svou mailovou adresu, ovšem iniciativa to byla čistě její. Ale proč ne, ráda jí napíšu něco málo o tom, jak se v Praze mám...

Po ekonomii jsem měla přetěžký úkol – procpat se na oběd. Řekla jsem si, že salát brát nebudu, pořád se tu přejídám. Tak jsem postoupila k dezertům a koukám, že dneska meruňky. No super, ale velké byly spíš jako přerostlé třešně... Naštěstí zrovna ve chvíli, kdy jsem procházela okolo regálu, tam jedna z kuchařek začala sázet koláčky. Jupí! Hned jsem jeden ulovila, dokonce s čokoládovým krémem. Hlavní jídlo potom kuře s rýží. Naházela jsem to do sebe docela rychle, neboť mi ve finále zbylo ještě čtvrt hodiny času, než začala hodina angličtiny.

Dnes jsme začali mluvit o George Orwelovi, takže jsem ve svém živlu, neboť Farmu zvířat jsem četla, z 1984 jsem četla alespoň výtah a viděla začátek filmu, bohužel jenom v angličtině a bez titulků, ale tu základní zápletku jsem pochopila.

Po angličtině jsem se vydala do Vie Scolaire, nechala jsem tam dvě učebnice a slíbila, že asi za hodinu přinesu zbytek. Hned jsem vyrazila do domu Steph, nabrala náklad a odplazila se s tím do školy. Na francouzské učebnice skutečně nebudu vzpomínat s láskou! Ještě teď mě z toho bolí rameno! Naštěstí všechny jsem v pořádku vrátila, takže zítra už jen vyřídit kartičku na obědy a ten papír. Uf, o starost méně.

Odpoledne jsem si pak chvíli odpočinula u seriálů na internetu a snažila se trochu učit jazyky. Nakonec jsem skončila u hledání francouzské hudby a ve finále hudby obecně, potřebuju něco na poslech na tu svou sobotní vražednou cestu!

Po večeři jsem se chvíli s Nicolasem dívala na televizi a pak odešla předstírat práci do svého pokoje. Bohužel u předstírání to zůstalo, vůbec se teď nemůžu na nic soustředit! Snad ještě něco doženu v následující hodině, než se dohrabu do postele... Dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Úterý 31.5.2011 andrea* 02. 06. 2011 - 01:04