Pondělí 21. 7. 2014

21. červenec 2014 | 18.20 |

Tak tu máme zase pondělí. Víkend utekl, ani nevím jak. Dnešek byl víceméně rutinním dnem, takže zápis nebudu zbytečně protahovat. Tématem dne byla škola a práce, takže jsme mluvili o finském systému školství a dělali nějaké dialogy, kdy někdo žádá o práci a musí odpovídat na otázky personalisty. Mou největší zábavou však bylo při druhé hodině sledovat našeho vyučujícího Lasseho, do kterého je Eva zamilovaná, jestli se dívá naším směrem, nebo ne. Kromě toho mám obavu, že nabyl mylného dojmu, že jsem do něj zamilovaná já.

(holt se potřebuju od toho učení nějak rozptýlit :-) )

Po obědě jsme měli ještě mou oblíbenou hodinu gramatiky a také konverzaci, což je snad hodina, kde konverzujeme pomalu za všeho nejméně. Dnes jsme si pouštěli nějaké finské písničky a překládali jejich texty. Pořád mě dost ničí ta hovorová finština. Prostě to je úplně jiný jazyk a já tomu pořád nerozumím.

Trochu mě štve, že jediný den z tohoto týdne, kdy nemáme žádný společný program na odpoledne, je zrovna pondělí, tedy den zavřených muzeí. Ať si babička říká co chce, mně se návštěva muzeí zdá jako dost bohulibá činnost, které bych ráda věnovala více času. Zato myšlenek na nějaké letní povyražení s nějakým Finem se už pomalu vzdávám.

Útěchou mi může být, že se podobně jako včera počasí v průběhu odpoledne dost nebezpečně zatáhlo a nakonec došlo i k podobně intenzivnímu dešti, takže jsem ráda, že tentokrát jsem zůstala hezky v suchu. Psala jsem si úkoly na zítra a sledovala déšť za oknem. Nakonec jsem se rozhodla napsat alespoň nějakým Finům na internetu, abych si přeci jenom procvičila jazyk i s někým jiným než se zdejšími učiteli nebo prodavači. Jsem zvědavá, jestli se dočkám nějaké odpovědi.

Teď už se jdu připravovat na zítřek. Kromě vyučování nás totiž také čeká návštěva finské sauny, tak snad to přežiju.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře