Neděle 27. 7. 2014

27. červenec 2014 | 18.26 |

Dnešní ráno bylo docela náročné. Nejdřív jsem se probudila ve svůj obvyklý čas v 7h, což bylo vzhledem k tomu, jak pozdě jsem šla spát, příliš brzy. Ale vůbec se mi nechtělo znovu usnout! Dala jsem se proto do psaní (zpráva Evě, zpráva Mikkovi a také pár slov mé finské seminárky). Ovšem únava se dostavila už po necelých dvou hodinách. Šla jsem si proto na hodinu ještě lehnout, ale po tomto druhém probuzení jsem se cítila ještě unavenější než předtím. Dál už jsem ale spát nemohla, protože se připravovala naše výprava na ostrov Ruissalo.

Musím říct, že mě výsledná organizace zase docela rozladila. Teprve dneska ráno jsem se dozvěděla, že nás nebude pět (původně ze tří lidí), ale šest. Ale dobře, noví členové jsou vítáni. Ovšem jednu spolužačku jsme dneska nemohly nikde sehnat, takže jsme nakonec vyrazily bez ní. Eva jela na ostrov se svou finskou kamarádkou už předem a trvalo mi přes hodinu, než jsem z ní dostala, kde přesně na tom ostrově budou. Je dlouhý přes 5 km, takže by se mi moc nechtělo vystoupit na nějaké nesprávné autobusové zastávce. Chudák Marili jela tak trochu naslepo se mnou. Na poslední chvíli mi alespoň Eva napsala, že máme jet až na konečnou. A dál už zas ani slovo, takže nám s Marili chvíli trvalo, než jsme Evu a její kamarádku našly. Nakonec se ukázalo, že ta druhá kamarádka (co projevila zájem až dnes ráno) nakonec nepřijde. Je v tom trochu bordel, co?

Ale člověk to nesmí moc řešit a musí si užívat i tak. Takže jsem to pojala hlavně jako odpočinkové odpoledne. Plavání, opalování, trochu povídání a hlavně žádný stres.

Krátce po 18. hodině jsme se vrátily s Marili na ubytovnu. Eva se svou kamarádkou ještě zůstala venku. Marili se potřebovala odpočinout a já zase dopsat úkoly, se kterými mi dnes naštěstí pomohl Mikko (jenom radil, nepsal to celé za mě, abyste si nemysleli, že jsem až tak líná :-) ).

Potom jsem Marili pozvala na skromnou večeři (míchaná vajíčka a chleba s máslem) a nad šálkem čaje jsme zhlédly jeden díl Krtečka, protože jsem zjistila, že tuhle pohádku vůbec nezná. Těší mě, že se jí Krteček líbil, a slibovala, že zkusí zjistit, nakolik je známý v Estonsku, přinejmenším, aby sama mohla zhlédnout ostatní díly...

Uznávám, že zápis je dnes nějaký krátký, ale nebudu ho zbytečně natahovat. Zítra toho bude určitě víc, protože zase máme společný odpolední program po vyučování.

Teď už zalehám a přeji dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře