Pátek 8. 8. 2014

8. srpen 2014 | 18.30 |

Dnes jsem se probudila někdy okolo 7h30. Saskia i Karolina ještě spaly, a tak jsem zase chvíli zkoušela číst ty švédské knížky, co jsem si tu vypůjčila před odjezdem do Finska. Když se holky probudily, daly jsme si snídani a vymyslely alespoň základní schéma programu na dnešek a víkend. Protože součástí dnešního plánu byl i piknik, Karolina připravila nějaké jídlo s sebou, než jsme krátce před polednem vyrazily.

Prvním cílem bylo jedno z královských sídel, kde v současné době často přebývá král Karl XVI. Gustaf a jeho manželka Sylvie. Naštěstí jim stačí jenom část zámku, takže ta druhá je otevřená veřejnosti. Vzhledem k tomu, že se za vstup platí a holky by nemohly jít se mnou, smířila jsem se s tím, že jsem si zámek jenom nafotila zvenku a pak jsme si prošly zahradu. K zámku patří také rozlehlý park, kde jsme si nakonec našly příjemné místečko a rozložily si deku. Saskia ovšem neměla nejmenší zájem zdržovat se na dece nebo v jejím nejbližším okolí, ale snažila se prozkoumat celý park, a tak jsme za ní střídavě s Karolinou běhaly a směrovaly ji zase zpátky.

Okolo 15. hodiny jsme se vrátily do Sundbyberg (čtvrť, kde Karolina bydlí) a vydaly se ještě do jednoho místního parku, kde jsme se setkaly ještě s nějakými jejími kamarádkami a dalšími dětmi. V parku byl pro dětičky malý bazének, ze kterého Saskia vůbec nechtěla vylézt. Nakonec jsme tam zůstaly asi dvě hodiny, než nás další povinnosti donutily odejít. Ještě jsme potřebovaly zajít na nákup a já jsem si chtěla vyprat nějaké oblečení. Bohužel tady u Karoliny funguje ten systém, který se mi zdál tak divný, když nás Leif nutil o něm psát domácí úkol: tedy na půdě domu je prádelna a seznam, kde si každý nájemník rezervuje nějaký čas v týdnu, kdy je mu pračka a sušička k dispozici. To také bohužel znamenalo, že jsem si na praní musela počkat až do dneška.

Večer byl docela náročný. Kromě praní a přípravy docela slavnostní večeře, která Karolině zabrala opravdu hodně času, nás ještě vyčerpávala neustálá potřeba věnovat pozornost Saskii. Myslím, že dneska měla Saskia velký výdej energie (běhání, plavání, noví kamarádi apod.), takže je dost unavená. Bohužel Karolinina strategie spočívá v tom, že ji nechává vzhůru co nejdéle, aby potom Saskia spala dlouho i po ránu. To ovšem znamená, že už tu nějaké čtyři hodiny přežíváme s unaveným a mrzutým dítětem a není možné dělat cokoli jiného, ani zařizovat náš plánovaný výlet na zítra a pro mě ani konečně dopsat a poslat tento zápis.

Už padám únavou a věřím, že Karolina na tom musí být mnohem hůř než já.

Dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře