Sobota 16.4.2011

17. duben 2011 | 21.22 |

Dnes jsem se opět lehce pustila do práce: angličtina, španělština. Do toho jsem dopoledne zvládla ještě hovor s tátou a brášky a také chvilku internetového surfování a hledání zábavy.

Po obědě jsem vyrazila ven. Počasí bylo dnes takové nerozhodné, chvíli sluníčko, chvíli pod mrakem. Vydala jsem se do severozápadní části města, tedy přesně do té, kterou vůbec neznám. Mířila jsem do jakéhosi parku, který jsem našla na svém plánku.

Čekala jsem něco podobného jako u jezera Maine, tedy především louku, a tak mě les tak trochu překvapil. Navíc v jeho stínu byla dnes docela zima, jakmile se ztratilo teplo slunečních paprsků, stále jsem cítila, že je teprve duben.

Po krátké procházce jsem došla na místo památníku obětem války a o kousek dál stály ruiny nějakého bývalého válečného vězení. Procházela jsem se tedy kolem zřícených stěn a snažila se zapamatovat si slovíčko "ardoise", abych si ho doma ve slovníku mohla přeložit. Tak tedy, je to břidlice. Přesněji řečeno surovina, které se v blízkosti Angers v minulosti těžila (myslím, že o současné době to už neplatí) a tato činnost také město velmi ovlivnila – od suvenýrů z břidlice v turistickém centru, až po střechy zdejší domů, kde pálené tašky budete hledat marně. Břidlice právě posloužila i jako materiál k výstavbě vězeňských stěn, jak jsem se dočetla v informační tabulce.

Asi po hodině jsem opět zamířila do centra a zašla do knihkupectví. Koupila jsem si Alenku v říši divů a Racinovu tragédii Faidru, samozřejmě ve francouzské verzi. A k tomu ještě sešit na poznámky, protože 2 bloky přivezené z Prahy už jsem tady zcela popsala a pokreslila.

Nakonec jsem sedla na autobus 5A a dala si ještě okružní jízdu po městě s knížkou v ruce (ta byla tentokrát vypůjčená z knihovny). Večer jsme řešili ony slavné prázdniny u moře. Zdá se, že vše zatím vychází jak má, jedinou otázkou zůstává, jak já svůj pobyt zaplatím, to se asi ukáže v následujících dnech.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře