Haloo Helsinki!

25. leden 2015 | 11.00 |

Od doby, kdy jsem ve svých -nácti letech nosila zásadně černou barvu, krajky, řetězy a steelky už uplynul nějaký čas. Kromě módy jsem vyměkla i hudebně. Na druhou stranu, kdyby se tak nestalo, byla by "pouze" rocková skupina Haloo Helsinki! pro mě moc "měkká" a já bych se tak ochudila o interpreta, kterého chci doporučit dál.

Proč zrovna tahle skupina? Především zpívají finsky. Pro studenty finštiny je to tak skvělá příležitost si jazyk procvičit (a málokdy mě zalije větší pocit blaha, než když s při poslechu finského textu náhle uvědomím, že tomu rozumím!). Pro laiky je to zase skvělá příležitost vůbec poznat, co to ta finština ja za jazyk a jak zní. Třeba mi pak dáte za pravdu, že zní úchvatně. Zvláště v podání zpěvačky Elisy Tiilikainen, jejíž hlas bych mohla poslouchat snad pořád.

Bohužel u nás tahle skupina moc známá není, ale v rámci své nové mise, jejímž cílem je šíření finské kultury v ČR, se to budu pokoušet změnit. Ve Finsku však jde o velmi známou záležitost, která vede žebříčky tamějších hitparád (což je fajn, protože Finsko disponuje nemalým množstvím hudební produkce, která také vévodí hitparádám, ale výraz "divný" je velmi slabý pro vystižení jejího charakteru).

Případným zájemcům o další informace doporučím ještě článek své kamarádky.

Na závěr nějaká konkrétní ukázka, písnička o tom, jak je to s láskou někdy těžké (nic nového pod sluncem, že?). Název Lähtövalmiina v překladu znamená Připravená odejít.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Haloo Helsinki! tlapka®pise.cz 27. 01. 2015 - 22:24
RE: Haloo Helsinki! lawi 05. 02. 2015 - 14:22