Neděle 9.1.2011

24. březen 2011 | 21.12 |

V neděli jsem se probudila poměrně brzy, ale vzhledem k tichu, které v domě panovalo, jsem se pokusila ještě několikrát usnout a poté se opět uchýlit ke svým křížovkám. 

Měla jsem docela hlad, ale styděla se požádat o něco k jídlu, navíc jsem nevěděla koho a jak. Tak jsem čekala dál, až asi v poledne mě a Nadiu Christian volal dolů, do jídelny. Snídaně nakonec byla spojená s obědem.

Poté jsme s Nadiou vyrazily do města. Ukazovala mi zdejší obchody, autobusovou zastávku, její a mojí školu. Angers je také krásné město (i když s Paříží a Prahou se pochopitelně nemůže rovnat). Vzhledem k množství nových informací jsem ale většinu zapomněla a musela objevovat znovu, což znamenalo párkrát se ztratit. Naštěstí mi Stéphanie dala plán města, podle kterého jsem se opět našla.

Cestou jsme se zastavily u jedné její kamarádky, kde jsem poprvé narazila na neochotu. Mojí francouzštinou nebyla moc nadšená, vůbec se se mnou nebavila. Ještě, že když lidé dělají, že v místnosti nejsem, já umím dělat, že tam opravdu nejsem. A promýšlet děj Lyrgina a Kerin? Na to nikdy není času dost...

Večer jsme se vrátily do domu, povečeřely u televize (sledovaly jsme francouzskou verzi The Simpsons, překvapila mě dabérka Marge, která má podle mě pěkně ošklivý hlas...). Pak jsem si chvíli povídala s Christianem – o hudbě a také o politice. Vzhledem k tomu, že jsem neznala slovíčka, bylo to trochu složitější, ale když ochotně souhlasil, že mi je ukáže ve slovníku, problém byl vyřešen. Poté mi Stéphanie vysvětlovala plán na pondělí. I té jsem skvěle rozuměla, protože na mě mluví opravdu POMALU.

Večer jsme se s Nadiou chtěly dívat na film, ale nějak z toho sešlo, obě jsme byly unavené a já také nervózní z prvního školního dne.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře