Pondělí 15. 6. 2015

15. červen 2015 | 20.13 |

Začátek nového pracovního týdne.

Víkend je pryč a s ním i krásné počasí. Dnes jsem se opět probudila do deště, teploty okolo 10 °C a vše ještě zhoršoval poměrně silný studený vítr. Brrr. Bohužel přesně podle předpovědi, která podobné počasí slibuje i na zítra.

Krátce před 9. hodinou jsme s Lilly dorazily do kanceláře. Assi už tam byla a Sari (ředitelka festivalu) jí něco vysvětlovala. Na vysvětlování ovšem nebylo zrovna moc času (Sari někam spěchala), což se pak projevilo tím, že jsme jí musely každou chvíli volat a ptát se na věci, které nám nebyly úplně jasné.

V dřevěných domečcích okolo dvorku před domem jsou totiž uložené postele, matrace, deky a polštáře, které jsme dnes měly podle několika seznamů spočítat, naložit do auta (přijeli nám pomoct nějací dva finští kluci) a rozvézt na určená místa ve městě. Připravovaly jsme tak ubytování pro účastníky festivalu, konkrétně pro účinkující umělce. Musím se přiznat, že jsem od tak proslulého festivalu čekala něco víc... nóbl. Zvlášť, když jde o umělce, bez kterých by žádný festival nebyl.

Jak se dalo čekat, nestihlo se dneska všechno (vytrvalý déšť celou akci dost komplikoval), takže úkol dokončíme až zítra.

Musím se přiznat, že skončení dnešní práce jsem byla dost unavená. Těší mě alespoň to, že od víkendu mě dělí "pouze" tři dny. Odpoledne jsme s Lilly probíraly nějaké věci ohledně práce, protože ani ona nerozumí úplně všemu. Chtěla se dnes Sari na všechno zeptat, ale ta nebyla k zastižení ani odpoledne, tak budeme doufat, že se to podaří zítra.

S vařením byla dnes řada na mně a já zvolila staré dobré jednoduché špagety. Alespoň ty špagety mi trochu prozářily den (když se mi je podařilo uvařit k mé spokojenosti).

Aby toho nebylo málo, schytala jsem tu dneska svůj první letošní štípanec od komára. Od finského komára! Takže z toho mám asi 5 cm velkou červenou skvrnu a napuchlou bouli mezi prsty na pravé ruce. Dokonce už to ani nesvědí, ale vypadá to docela odpudivě.

Je načase zakončit dnešní stručný zápis, jdu se věnovat jedné veselé (anglicky napsané) příručce pro cizince, kteří se chtějí zorientovat ve finské kuchyni. Ani nevíte, jaká je úleva chvíli číst něco, čemu rozumím!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře