Pátek 19. 6. 2015

19. červen 2015 | 20.19 |

Začátek prodlouženého víkendu

Dnešní volný den jsem začala tím, že jsem se probudila krásně vyspalá, ale příliš líná na to, abych se zvedla z vyhřáté postele. Rozhodla jsem se kouknout na čas s představou, že určitě ještě není tak pozdě, abych si nemohla dopřát ještě tak půlhodinku odpočinku. Bylo 5:18. Tím se dilema vyřešilo, mně se podařilo ještě na chvíli usnout a vstát až v obvyklých 7 hodin. Vzhledem k tomu, že Lilly ještě spala a její pokoj sousedí s kuchyní, nechtěla jsem jí budit šramocením s nádobím, a tak jsem si místo toho pustila film a se snídaní čekala na ní.

Krátce před 10. hodinou jsem ještě zašla na nákup, protože supermarket zavíral v poledne a bude zavřený až do nedělního poledne, takže 48 hodin musíme přežít jen s vlastními zásobami. Po návratu z nákupu jsem se pustila do pečení již několikrát zmiňovaných korvapuusti. Na plech mi to nakonec vyšlo na dvě várky, s tou první jsem spokojená, tu druhou jsem bohužel trochu připálila (nahoře jsou krásné, ale spodek je místy jako uhel). Naštěstí jsem při tvoření těsta i při zdobení cukrem nešetřila (koupila jsem si na to ten speciální finský s velkými krystaly), a tudíž jsou koláčky tak sladké, že spálenina vůbec není cítit. K obědu jsme si ještě daly zbytek houbové polévky ze včerejška a já se pak alespoň na chvíli pustila do studia.

Začala jsem se probírat těmi finskými gramatikami, které jsem si nanosila z knihovny, a hledala jsem informace, které bych mohla použít ve své bakalářské práci. Místo toho jsem ale pořád měla tendenci číst kapitoly o nějakých jiných gramatických jevech, jež byly náhle mnohem zajímavější (nespisovná finština, nářečí, finské částice, které Finové neustále používají, ale nedovedou vysvětlit, co přesně to znamená...).

Navečer jsem troubu a sporák žhavila ještě jednou, dnes se podával smažený losos s hranolkami. Losos ochucený česnekem, citronem, tymiánem a koprem a před všechna ta slova si dejte ještě příslovečné určení vyjadřující velkou míru. Už mě unavuje, jak mají Finové všechno nízkotučné, nízkokalorické (nebo ideálně úplně bez tuku – a bez chuti). My s Lilly chceme všechno pořádně, dřeme tu jako koně, tak musíme kalorie zase někde nabrat, no ne?! Večeře tedy byla opravdu vydatná a polovina lososa (neosmažená) zbyla na neděli, kdy se chystám dělat lososovou polévku, kterou budu zkoušet poprvé, tak držte pěsti, ať se podaří.

Po večeři jsem si skočila do sprchy, zatímco Lilly se rozhodla, že se přestěhuje ze svého pokoje do toho velkého, protože v jejím pokoji je příliš slabý signál wi-fi a neustále vypadává. Já jsem jenom v skrytu duše šťastná, že jsem přijela jako první a mohla si zabrat svůj pokojíček, který má všechno, co potřebuji.

Teď už se nám vaří káva a kakao, korvapuusti jsou připravené a za chvíli se spouští naše domácí kino. Nejlepší na tom všem je, že podobně pohodové dny máme před sebou ještě dva! Ani mě už tolik neštve, že celý den s prominutím chčije a chčije.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře