Neděle 28. 6. 2015

28. červen 2015 | 21.01 |

Už při své první návštěvě na začátku června jsem si stačila všimnout, že Matti není žádné ranní ptáče. Já sice dnes vstávala poprvé krátce před 8. hodinou a chvíli si četla, ale pak jsem si řekla, že si ještě tak hodinku můžu dopřát... Víte, jaký byl můj šok, když jsem se probudila znovu a bylo 11:30?! Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem vstávala takhle pozdě, ale je to jenom další důkaz, že moje tělo tady v práci dostává opravdu zabrat a odpočinku asi potřebuje víc, než mu poskytuji.

Krátce po poledni jsem od Mattiho odešla. Ujistila jsem ho, že tentokrát už si cestu pamatuji, a tak mě nemusí doprovázet. Chtěla jsem sice ještě zajít k místní knihovně a vyfotit si ji alespoň zvenku (protože je celý víkend zavřená), ale nakonec jsem to už nestačila, protože mi zbývaly jen dvě hodiny do odjezdu a já ještě chtěla zajít na velký nákup do Lidlu, který byl od Mattiho domu docela daleko – zastávka dálkového autobusu do Kuhmo byla v podstatě mezi těmito dvěma místy. Dnes už od rána svítilo sluníčko, a tak jsem se velmi rychle začala svlékat. Musím přiznat, že jsem tentokrát opravdu ráda, že předpověď počasí nevyšla, protože bych si svůj výlet asi neužila tolik, kdybych se musela celou dobu choulit pod deštníkem.

Místní Lidl mě také docela příjemně překvapil. Tak například jedny sušenky, které jsou drahé jako to zvířátko na K (a králík to není), mají v S-Marketu v Kuhmo za 3,19 euro (v tom druhém marketu, kam chodí Lilly ještě o 10 centů víc). V Lidlu prodávají ty samé za 2,95 euro!!! No dobře, v přepočtu je to sice rozdíl jen nějakých 7 korun, ale stejně. Za tu cenu jsem je prostě musela mít! Také jsem si konečně dokoupila ovocný čaj, i když v tomto případě mě i Lidl trochu zklamal, protože toho normálního sáčkového tam měli jen jeden druh. Nakonec jsem tam objevila ještě takové ty pyramidkové čaje (které jsou 3x dražší), které jsem si nakonec taky koupila, ale teď (po návratu do Kuhmo jsem je musela samozřejmě hned vyzkoušet) jsem trochu zklamaná, protože mi ten čaj přijde nějaký... slabý. Pak jsem tam objevila takové čokoládové tyčinky, které v normálním finském marketu stojí 62 centů, ale v Lidlu jen 51! Hned jsem si musela vzít tři (od každého druhu). Nakonec jsem si ještě koupila marmeládu a ústní vodu – úplně stejné jako mám doma, protože jde o nějaké ty speciální Lidlovské značky dovážené z Německa. V tomhle případě ale aspoň vím, do čeho jdu.

Obtížená kabelkou a dvěma taškami s nákupem jsem se pak vrátila na autobusové nádraží a čekala na svůj spoj do Kuhmo. Opět jsem své peněžence ulehčila o 20,40 euro a vydala se zpátky na konec světa. Při odjezdu včera ráno jsem si ale stačila všimnout, že autobus staví i na jiných místech než na místním "autobusovém nádraží" (jestli se tomu tak v Kuhmo dá říkat), a tak jsem si ho cestou zpátky zvládla stopnout u S-Marketu, který je jen kousek od místa, kde bydlíme.

Lilly víkend strávila opět zavřená v domě, ačkoli v Kuhmo bylo krásně i celý včerejšek. Chápu, že chce odpočívat, ale trochu se jí divím. Já bych si tu připadala jako ve vězení. Já si tu vlastně už připadám jako ve vězení, ale jsem opravdu ráda, že jsem mohla alespoň na jeden víkend utéct. Lilly byla včera s Assi na pivu v místním baru (divím se, že tady v Kuhmo vůbec nějaký je) a mimo jiné se bavily i o práci. Assi si (na rozdíl ode mě) opravdu hlasitě postěžovala, že sekání trávy prostě není práce pro nás. Ovšem reakcí Sari bylo prohlášení, že nám nedává práci, kterou bychom nezvládly...

Uvidím, co si pro nás naše šéfová přichystá na zítra...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře