Úterý 30. 6. 2015

30. červen 2015 | 18.18 |

Vzpomínáte, jak jsem včera popisovala, že bylo tak krásně a teplo, že jsem si musela jít koupit zmrzlinu? Tak už je zase všechno, jak má být. Dneska totiž s prominutím opět chčije už od rána a podle předpovědi ještě dlouho do noci to bude pokračovat. Obloha je úplně zatažená, takže je taková tma, že jsme si dneska na to skládání triček musely rozsvítit!

Ano, naštěstí jsme dneska pokračovaly v našem úkolu ze včerejška, který jsme dnes dostaly do zdárného konce. Takže zítřek je opět nejistý a já se budu jenom modlit, aby se zas nestartovala sekačka.

Lilly už konečně dostala peníze od CIMO (organizace, která nám tu práci zprostředkovala) a Sari se také diví, že já ještě nic nemám. Já? Já už se nedivím. Vůbec ničemu. Dnes mi Assi prozradila, že je to poprvé, kdy ji zaměstnává přímo ten festival (tedy Sari) a ne město Kuhmo. Už na začátku června Assi požádala Sari o pracovní smlouvu, ale pořád nic. Když jsem se jí ptala, kdy v práci vůbec končí (my s Lilly sice nevíme, do kdy bude třeba pracovat, ale obě odsud odjíždíme v sobotu 15. 8.), nedokázala mi odpovědět. Dokonce ani neví, kolik má být její plat, ale měla by ho dostat dnes, tak snad to bude stát za to, čím si tu s námi musela projít.

Už jste někdy jeli v dešti na zcela promočeném kole? Ne? Tak to ani nezkoušejte, protože to je nejrychlejší způsob, jak prochladnout. Lilly i Assi už mají rýmu, já se zatím držím, ale myslím, že je to jen otázka času. Jaký byl tedy můj dnešní odpolední program? Po práci jsem nasedla na to mokré kolo, co nejrychleji dojela na nákup (potřebovala jsem v podstatě jenom chleba). Můj dnešní nákup byl jednoznačně nejrychlejší a nejlevnější od mého příjezdu do Finska (necelá 3 eura, k tomu chlebu se ještě nějak přimíchaly párky a pak jsem dostala strašnou chuť na pudink v takovém tom vysokém kelímku).

V 15:15 jsem byla zpátky v domě, dala jsem sušit kalhoty a boty... Uvařila si čajík, dala chvíli hru na počítači a pak jsem zalezla do postele s knihami. Sari sice chtěla, abychom se s Lilly přišly dnes podívat na nějaký koncert (vystupují tam hlavně děti), ale i s Assi jsme se všechny tři jednomyslně shodly, že ne. Kdepak. V dešti už mě z vyhřáté postele nikdo nevytáhne! Tak to je všechno a já jdu zase do pelíšku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře