Sobota 4. 7. 2015

4. červenec 2015 | 16.32 |

Moji milí čtenáři, bohužel vás zklamu, protože ačkoli je sobota, žádný výlet se dnes nekonal. Ranní scénář totiž probíhal přesně tak, jak jsem očekávala. Já se probudila v 7:15, při pohledu z okna jsem zjistila, že prší, takže předpověď se naplňuje, nicméně vydala jsem se (i když bez velkého nadšení) do kuchyně dělat snídani. V 8 hodin přišla i Lilly, která vypadala značně jetě (obě jsme včera šly spát dost pozdě, vlastně jsme šly spát dneska). Ani Lilly se pohled z okna nelíbil. Oznámila mi, že je unavená a jde zpátky do postele. Ujistila jsem se, jestli je to konečné rozhodnutí, a pak jsem si svou snídani také odnesla do postele, společně s počítačem, na kterém jsem si pustila film.

Ačkoli jsem celý dnešní den strávila v pyžamu a velkou část také v posteli, nemám nakonec pocit, že bych ho úplně promarnila, protože jsem stihla dohnat hodně z toho, co jsem tu ve čtení zanedbávala posledních pár dní. Stihla jsem také napsat dlouhý e-mail Ginette do Kanady (jako bych jí někdy psala krátké maily...) a zhlédnout tři díly nějakého finského seriálu, který se asi stane základem pro můj letní domácí úkol z finštiny – pravidelně sledovat nějaký program v televizi nebo v rádiu.

Poslední dobou jsem začala hodně poslouchat electro swing, teprve dnes jsem ovšem zjistila, že se na to dá i tancovat. Tedy, to jsem vlastně věděla už předtím, jenom jsem nevěděla, jak to vypadá a že jsou na to kurzy i v Praze. Naštěstí do září je ještě času dost, tak si to nechám projít hlavou, než učiním konečné rozhodnutí. Také jsem si totiž chtěla zaplatit kurzy švédštiny (abych vůbec měla nějakou šanci udělat bakalářskou zkoušku, protože v hodinách na univerzitě se vše potřebné prostě nenaučím). Navíc jsem si pohrávala s myšlenkou, že se možná nabídnu Fárové jako dobrovolník na výpomoc do knihovny finštiny, protože obě studentky, které působily jako knihovnice v průběhu tohoto školního roku, jedou na podzim do zahraničí. Do toho se budu muset starat o náš studentský spolek, jelikož z původního výboru zůstanu v Praze jenom já. Vypadá to, že nudit se určitě nebudu.

Nudit se snad nebudu ani zítra, s Lilly totiž plánujeme kulturní zážitek (který se netýká hudby!), ale to bude překvapení :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře