Úterý 14. 7. 2015

14. červenec 2015 | 23.28 |

Dnešní ráno pro mě začalo už v 8 hodin, ačkoli jsem klidně mohla spát déle, ale nějak mi to nešlo. Byla jsem ovšem tak líná, že jsem celé dopoledne strávila sledováním seriálů online. Vyrušil mě jen jeden telefonát, kdy mi zavolali z místních novin a žádali mě, abych napsala článek o svém pobytu a práci v Kuhmo a zkušenostech s festivalem. Trochu mě štve, že termín je na to celkem šibeniční, jen dva dny, a rozsah asi 3000 znaků (necelá jedna stránka na počítači). Kromě toho mě ještě požádali, abych se nechala vyfotit v práci, a oni tak měli i obrazový doprovod. Lilly nakonec souhlasila také, tak jsem zvědavá, jestli se z nás opravdu stanou místní hvězdy.

Práce mi dnes začínala ve 12:30 a končila v 19:00, takže úplně stejně jako včera. V některých ohledech jsem byla s Anniným výkonem včera spokojená (všechno jídlo nanosila do lednic tam, kam měla), ovšem ruka by jí neupadla, kdyby při odchodu trochu otřela stoly, aby na nich alespoň nebyly zaschlé skvrny od kávy. V práci jsem dnes nemusela nijak zvlášť pospíchat, ale také nebyl čas moc koukat kde co lítá. Čas plynul docela rychle, a tak mi těch šest a půl hodiny celkem uteklo. V jednu chvíli jsem opět potkala jednoho z těch francouzských umělců a tentokrát jsem musela francouzštinu trochu oprášit, abych mu vysvětlila, kdy a kde pro umělce to občerstvení připravuji. Zároveň jsem mu ale svěřila tajemství, že mezi koncerty stejně všechno jenom uklidím do lednice, takže si klidně může vzít sám, co bude chtít (i když to není vyskládané na stole). První věta sice byla slátanina plná nesmyslů, ale ke konci svého vysvětlovacího monologu (což bylo celkem asi pět vět) už jsem se do toho "dostala" a myslím, že to znělo jako celkem normální francouzština. Ještě pár takových setkání a budu mluvit zase úplně plynule :-)

Krátce před 19. hodinou mě přišla vystřídat Anna. Elina s ní chudák dnes ZNOVU prošla všechna místa a vysvětlila, co je kde třeba udělat. Ovšem co si mám myslet ve chvíli, kdy Anna přijde, já jí řeknu, že támhlety dva podnosy je třeba odnést do Kontion koulu, a támhlety sendviče pak vyskládat na další podnos a podávat v Kuhmo-talo. Pak se zajdu převléknout a jdu ještě zpátky do kuchyně říct všem ahoj a ona se mě zeptá "a co mám teď dělat?"...

Večer jsem ještě zajela na poštu vyzvednout si balíček od mámy a Martina, který obsahuje především další (ve Finsku nedostupné) ingredience na pečení. Pak jsem se snažila začít psát ten slíbený článek, ale vypotila jsem asi jen 1200 znaků, než mě přemohla únava. Po čtyřech dnech se pokusím jít spát před půlnocí. Jsem ráda, že zítra budu v práci o hodinu méně než včera a dnes, a tak si snad stihnu odpočinout víc. Také plánuji zajít na velký nákup (jídla i oblečení), zítra je k tomu myslím celkem vhodná příležitost. Hyvää yötä!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře