Sobota 18. 7. 2015

18. červenec 2015 | 22.44 |

Zatracený kostel! Proč ten jeho prokletý zvon musí začít to své bimbam už někdy v 8:30?! Kromě toho jsem musela navštívit komnatu nejvyšší potřeby a pak už se spát prostě nedalo. Anna už byla vzhůru, Lilly se také pomalu probouzela, protože jí dnes šichta začínala v 11 hodin. Snídaly jsme ovšem víceméně každá sama. Já si opravdu připadala jako přejetá parním válcem, a tak jsem moc nevnímala, co se vlastně děje, když na mě ráno Anna udeřila, že prý proč jsem si na ní stěžovala Sari. A proč jsem to neřekla přímo jí? Už ani nevím, co jsem odpověděla, pak to nějak vyšumělo samo. Lilly odešla do práce, Anna se uraženě zavřela ve svém pokoji a já využila nastalého ticha k tomu, abych se vrátila do postele.

Nejdřív jsem chvíli pokračovala ve čtení, ale nakonec mě spaní přemohlo. Když jsem se později probudila, bylo mi strašné horko a venku pražilo sluníčko. Mobil ukazoval skoro půl třetí a teploměr 23°C. A já Lilly slíbila, že jí okolo 13. hodiny přinesu oběd! Nejdřív jsem si ale musela dát sprchu a vyvětrat v pokoji. Pak jsem nažhavila pánev a smažila a smažila... A můžu vám říct, že když jsem okolo 16. hodiny do práce přivezla celý talíř ještě teplých bramboráků, jenom se po nich zaprášilo! Všechny kolegyně je moc chválily a Elina i Tiina se hned dožadovaly receptu. Pár kousků jsem ubránila pro Lilly a došla pro ní ke stánku s palačinkami, ať se jde najíst.

Myslím, že hlavně kvůli stresu a únavě nás obou, se poslední dobou stává docela často, že já a Lilly spolu v práci začneme mluvit (před ostatními) anglicky, protože je to tak prostě jednodušší. Cestou do kuchyně se mi svěřila, že už nemůže. Asi hodinu před mým příjezdem se rozbrečela u Eliny v kanceláři, že už to nezvládne. Dneska musela být v práci 10 hodin a měla přestávku jen 45 minut.

Donutila jsem ji si na chvíli sednout a v klidu se najíst. Pak jsem jí přinesla kávu a chvíli s ní povídala, než se musela vrátit do práce. Ještě jsem od ní stačila zjistit, jakou příchuť zmrzliny by si přála (vanilkovou) a odešla jsem ke stánku na hlavním náměstí (které je asi jen 200 metrů od školy). Pro sebe jsem si objednala třešeň s bílou čokoládou, ale musím přiznat, že mě to nijak neoslnilo. Minule jsem si dala příchuť lékořice-citron a to byla bomba!

Když jsem přišla zpátky do školy, Lilly byla akorát v kuchyni, kde byly tou dobou skoro všechny kolegyně, takže viděly, že jsem jí přinesla zmrzlinu a ozvalo se obdivné vydechnutí. Lilly, udělej si ještě chvíli pauzu! Tak jsme se s Lilly šly usadit na jednu z laviček před stánkem s palačinkami, ovšem za pár minut se začali trousit lidé a pomalu se tvořila fronta..

. Lilly stihla sníst sotva polovinu své zmrzliny, pak však musela odběhnout pomáhat ostatním, aby zvládly nápor zákazníků před začátkem koncertu. Mně tak nezbylo, než její porci dorazit, protože už se mi roztékala v ruce. Slíbila jsem jí ale, že si večer ještě uděláme pudink.

Udělala jsem si krátkou procházku po břehu jezera, pořídila pár fotek a vrátila se domů. Pak jsem celou hodinu a půl mluvila přes Skype s mámou, zatímco jsem čekala, až se Lilly vrátí domů. První přišla Anna a stěžovala si, že její pracovní doba měla dnes končit v 19:30 a ona odešla až krátce po 20. hodině, a tak tam dnes byla skoro 8 hodin v kuse. Moje pracovní doba včera končila o půlnoci, odešla jsem v 1:20. Lilly měla dneska směnu celých 10 hodin se zanedbatelnou sotva půlhodinovou pauzou (těch 45 minut bylo na papíře, realita byla jiná), kdy si dopřála alespoň můj oběd a kafe. Na druhou stranu mám pocit, že Anna včera od Sari dostala docela sodu, a tak jsem si ty výše zmíněné věty raději řekla jenom v duchu. Místo toho jsem Anně řekla, že si má od Sari vyžádat sešit, do kterého si bude zapisovat odpracované hodiny, a že do toho sešitu má napsat, že byla v práci déle. (Já to tak ostatně taky udělám s tím včerejškem.)

Když přišla i Lilly, udělala jsem jí ten slíbený pudink a chvíli jsme odpočívaly. Okolo 22. hodiny se zavřela u sebe v pokoji a podle hrobového ticha soudím, že se jí podařilo usnout. Pro mě už je taky čas dokončit zápis a pomalu se chystat do postele. Dobrou!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře