Neděle 16.1.2011

25. březen 2011 | 17.51 |

Neděle. V Angers to znamená, že 99 % obchodů je zavřených a autobus jezdí jednou za půl hodiny (možná). Neděle je tady ospalý den. Dům byl ztichlý až do půl desáté (já spala taky dlouho), snídaně byla opět spíše spojená s obědem.

Poté se venku skoro po týdnu opět udělalo krásně a já vyrazila na procházku a také udělat několik fotek, na které kamarádi v Čechách čekají. Fotila jsem především dům, kde bydlím, poté nejbližší okolí a také nově objevenou knihovnu. Měla jsem štěstí, protože když jsem se blížila k autobusové zastávce, akorát přijel autobus jedoucí do centra města. Nasedla jsem a vystoupila blízko městské zahrady. Aha, tak tady jsou všichni obyvatelé Angers, kteří opustili nedělní pohodlí domovů. Zahrada je i v zimě krásná a v létě musí být jistě kouzelná. Šla jsem po zdejší hlavní třídě a dívala se také po restauracích. Dobrou zprávou je, že ty mají v neděli otevřeno. Tou špatnou, že jsou velmi drahé.

Než jsem se v centru stihla pořádně rozkoukat, obloha se najednou úplně zatáhla a udělala se zima. Po chvíli jsem se chtěla vydat opět k domu, ale zjistila jsem, že autobusu se jen tak nedočkám. Tak si udělám procházku trochu delší, to znamenalo půlku města. Ale stihla jsem si všechno cestou pořádně prohlédnout, nafotit nějaké kostely, okolo kterých jsem procházela, a také si příjemně unavit nohy. Odpoledne jsem se věnovala úkolům do francouzské školy a také začala pátrat mezi českými spolužáky, kdo mi pošle zápisky.

Na psaní dnes vůbec nezbyl čas. Večer jsem si šla dát sprchu, ale voda, která už po pár minutách zaplavila celou koupelnu, mi náladu trochu zhoršila. Dodala jsem si odvahy a pustila se do čištění odpadu. Uvidím, snad to trochu pomůže. (Rozhodně to nebylo nic příjemného a opakovat bych si to nechtěla...).

Pak jsem tady poprvé sama prostírala stůl. Na uložení nádobí jsem se doptala, takže nakonec žádný problém. Po večeři jsem šla zase nahoru. Dělat další úkoly a také jít dnes dřív spát. Zítra to mám zase na 8. A potom ty dvě hodiny tělocviku... Snad to nějak přežiju. A demain!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře