Pátek 7. 8. 2015

7. srpen 2015 | 23.08 |

Dnes v devět jsme se všechny tři vydaly na tajnou návštěvu kanceláře, kde nás čekala Sisko. Lilly tam zapnula pračku s nákladem od všech tří, zatímco já jsem byla vyzvednout strunovou sekačku a Anna byla jenom do počtu. Lilly vymyslela, že umyje a uklidí celou kuchyň v našem domě (dole v přízemí), zatímco já a Anna jsme měly dokončit sekání zahrady.

S normální sekačkou to je pohoda, ale se strunovou musí být vždycky nějaký problém! Tentokrát ten, že jsem si zapnula pásek, zastrčila příslušné zakončení do příslušného otvoru, zmáčkla všechny čudlíky pro startování... a nic. Ani to nehrklo. A co já, absolutní neinženýr, netechnický typ, vymyslím s nefunkční strunovou sekačkou? Pokusila jsem se nastartovat tu druhou (benzínovou), kterou jsem našla v kůlně, ale ani ta mě dnes nechtěla poslouchat (ostatně tu jsem ani moc nechtěla použít), a tak strunová sekačka přijde ke slovu až příští týden.

O tom, jak Anna zase měla poměr práce a odpočinku 1:1, už tentokrát pomlčím. Já jsem si v klidu posekala většinu zahrady (a většinu toho, co ona sekala včera, protože můj perfekcionalistický duch nad tím zaplakal), zametla chodník před domem, shrabala listí a větvičky... A zalomila jsem to ve 14 hodin. I tak jsem tento týden napracovala 11 hodin dopředu, takže na příští týden by mi mělo zbýt 24 hodin, což na 5 dní je celkem pohoda.

Odpoledne jsem si dala velmi časnou sprchu a zalezla do postele s knihami (a s počítačem). Prostě maximálně odpočinkové páteční odpoledne. Okolo 19. hodiny nás přijela vyzvednout Saara (šéfová ve stánku s palačinkami, která včera zaměstnávala Lilly). Autem nás odvezla k sobě domů (což je 18 km od Kuhmo), kde jsme měly možnost zajít do sauny (využila ji ovšem jen Lilly, protože já držím svůj slib a Anna také z nějakého důvodu nechtěla). Po sauně jsme chvíli koukaly na televizi a nakonec ogrilovaly pár klobás a kukuřici na zahradě. Byl to skvělý večer a jsem ráda, že jsme ho strávily ve společnosti finské babičky, protože jinak mezi sebou celý den mluvíme anglicky (ovšem já aspoň čtu knihy ve finštině).

Zpátky nás Saara odvezla až někdy ve 22:30, což vysvětluje pozdní psaní zápisu i jeho stručnost, protože jsem hrozně unavená. Ale víte, čeho jsem si všimla? Že má Saara moc hezky posekanou zahradu. Ach jo, od kdy si všímám takových věcí?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře