Sobota 8. 8. 2015

8. srpen 2015 | 21.11 |

Pro Lilly a nejspíš i Annu dnes začal poslední víkend v Kuhmo. Jsem ráda, že si ho obě nejspíš užily a obě také konečně využily možností, které se tu nabízejí (jako třeba procházka k jezeru a posezení na molu). Já jsem sice zůstala jako páté kolo u vozu, ale zas tolik nad tím nepláču.

Konečně jsem se dneska intenzivněji pustila do čtení. Ve filozofii jsem se dostala už do 20. st. a překvapilo mě, že tomu rozumím skoro lépe než řekněme 19. st. Příčinou je možná to, že se filozofie v minulém století do velké míry zaobírala jazykem a komunikací mezi lidmi (jakožto způsobem poznání světa) a vůbec už jsem o tom něco málo slyšela na jednom z mnoha úvodů do studia jazyka/literatury, které jsem na celkem 3 oborech musela absolvovat (tohle jsem totiž měla i na francouzštině). Takže je nakonec možná škoda, že to nebude součástí zkoušky...

K obědu jsem konečně dorazila poslední zbytek lososa. Musím vám říct, že čerstvý je prostě nejlepší, takže ho nenechávejte tři dny v lednici! Po obědě jsem chtěla vyrazit na nákup, ale úspěšně jsem si zabouchla klíče. Kdybych tady byla první den, tak tuhle začátečnickou chybu pochopím, ale po dvou měsících...?! Tou dobou byly samozřejmě holky někde ve městě, takže jsem zajásala a zkusila jim zavolat. Na Annu ještě nemám číslo a u Lilly jsem pochybovala, že má mobil u sebe (taky neměla), a tak mi nezbylo, než je jít hledat.

Naštěstí Kuhmo není zas tak velké a v sobotu (kdy je skoro všechno zavřené) také není moc možností, kam jít. Ačkoli jsem pak holky doprovodila i na jejich nákup a po svém nákupu jsem se připojila k jejich posezení na dece na zahradě, obzvlášť Lilly mi dává jasně najevo, že už moje společnost není vítaná.

Odpoledne se zastavila Sisko a přinesla nám krabičku čerstvě nasbíraných morušek. Všechny jsme jí nadšeně děkovaly, protože my se ke sběru asi nedostaneme. V první řadě je fajn vědět, na kterých místech morušky vůbec hledat (a spousta místních nám to odmítá sdělit, že je to tajemství). Následně je problém se k nim dostat, protože většinou rostou kdesi v bažinách, každopádně ve velmi nepřístupném terénu, takže k jejich sběru je potřeba speciální vybavení (přinejmenším holiny), které nemáme. Musím ovšem přiznat, že mě morušky poněkud zklamaly. Ještě nikdy jsem je neměla čerstvé, vždy jen ve zmrzlině nebo v marmeládě, a mám pocit, že nejsou tak sladké, jak jsem si představovala.

Večer jsem po dlouhé době věnovala rozšiřování svých filmových obzorů. Tentokrát jsem ovšem místo Francouzům dala přednost starému dobrému Hollywoodu, aneb jak jsem zhltla trilogii Dannyho parťáků (která už je navíc málem zastaralá!) za jeden víkend.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře