Pondělí 10. 8. 2015

10. srpen 2015 | 22.29 |

Máme tu začátek dalšího týdne. Začátek posledního týdne. Hurá!

Ráno vezmu trochu rychle, protože cestou do práce došlo mezi mnou a Lilly k hádce, kterou nehodlám už znovu nějak podrobně rozebírat. V podstatě mě to utvrdilo v tom, že Lilly patří k lidem, kteří kritizují jisté věci, které pak sami dělají. A to mě neuvěřitelně vytáčí.

V kanceláři nás dnes kromě Sisko přivítala i Sari. Nejprve jsme si daly ranní kávu, při které jsme probíraly úkoly na dnešní den i zbytek týdne. Sari se také ptala, jak jsme využily volný čas minulý týden, a domlouval se náš odjezd. Lilly definitivně odjíždí zítra brzy ráno, Anna v sobotu a já budu mít ubytování k dispozici až do neděle, jak budu potřebovat.

Lilly strávila svůj poslední pracovní den uklízením, ale v podstatě dobrovolně. Až takhle daleko to s námi zašlo. Já totiž dneska taky párkrát uvažovala nad tím, že dobrovolně půjdu sekat trávu, ale naštěstí moje sobeckost zvítězila a já zůstala u svého úkolu.

A jaký je ten můj nový úkol? Přesně takový, jaký jsem chtěla a na jaký jsem čekala celé ty dva měsíce! Sedím v kanceláři s hromadou papírů, které jsou ve skutečnosti dotazníky spokojenosti vyplněné návštěvníky festivalu. Jak se vám tu líbí? Co byste zlepšili? Po kolikáté už tu jste? Na kolika koncertech jste byli? Mým úkolem je všechny tyto informace zaznamenané na papíře přepsat do formuláře v počítači. Většinou jde o čísla (nebo známky), pouze na konci formuláře je jedno okénko – prostor pro vlastní komentář. Sari prohlásila, že mi tento úkol svěřuje právě proto, že umím dobře gramatiku. Při přepisování těch komentářů mám totiž opravit všechny případné chyby, které tam budou. Naštěstí se můžu chodit ptát, pokud si s něčím nejsem jistá (a taky že chodím), ale jsem ráda, že Sari mou úroveň finštiny oceňuje takhle vysoko.

Anna dostala také několik dotazníků – v jejím případě šlo o dotazníky, které vyplnili pracovníci festivalu. Tyhle dotazníky ale byly jenom známkování, takže žádné přepisování a opravování vlastních komentářů, jenom pár kliknutí. Anna pak chtěla, aby mi mohla pomoct s těmi mými dotazníky (kterých je mnohem víc), ale Sisko řekla, že Anna má místo toho za úkol ještě posekat trávu kolem kanceláře (minulý týden jsme sekaly kolem domu, kde bydlíme). Dnes normální sekačkou, zítra strunovou, protože ta se přes noc musí nabít.

Lilly odešla jako obvykle v 15 hodin a začala balit. Já a Anna jsme byly v kanceláři až do 17 hodin, ačkoli poslední hodinu Anna nedělala vůbec nic, jen si stěžovala, jak ji z toho sekání bolí záda. Dlouhou pracovní dobu bychom měly mít i zítra, ale já si chci se Sari domluvit, že budu mít volný pátek, abych mohla zajít do toho muzea zimní války, než odsud odjedu. Pořád o tom mluvím, ale dosud jsem se k tomu nějak nedostala.

Jaana naštěstí přes den spravila internet, a tak jsem odpoledne mohla opožděně poslat zápis a chvíli skypovat s rodiči. Náš rozhovor přerušila návštěva. Elina se dozvěděla, že Lilly odjíždí už zítra, a přišla se rozloučit. Přinesla nám všem zmrzlinu a pak jsme s ní asi hodinu seděly v kuchyni a rozprávěly. Zjistila jsem, že i Anna používá Postcrossing, a obě jsme nadšeně žádaly Elinu o adresu, že jí pošleme nějaký pohled, až přijedeme domů.

Teď už se připozdívá, a tak raději končím, ať jsem na zítřejší náklad dotazníků dostatečně odpočinutá. Dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře