Úterý 11. 8. 2015

11. srpen 2015 | 22.36 |

Dnešní noc byla opět jedna z těch náročnějších. Nejprve jsem vůbec nemohla usnout a převalovala jsem se nejméně hodinu, než se to podařilo. První budíček jsem měla krátce po páté, když Lilly odešla, ale ten ještě nebyl problematický. Znovu jsem se vzbudila v šest s bolestí v krku a zcela ochromená panikou, že zase budu nemocná, což necelý týden před návštěvou Turku rozhodně nechci. Budík jsem si nakonec posunula až na osmou, ale ty dvě hodiny jsem toho stejně už moc nenaspala. Krk se kupodivu zlepšil, ale místo toho jsem dnes musela zahájit dietu.

Zatímco jsem obvykle k snídani schopná na posezení dát čtyři krajíce chleba s marmeládou, dnes jsem do sebe nasoukala jenom jeden (suchý) a trochu čaje. Samozřejmě už v 10 hodin jsem znovu dostala hlad, ale naštěstí jsem měla zásoby v práci.

Sari byla po ránu rozčilená, protože Anna nechala sekačku (tu normální) uvnitř v kanceláři, ačkoli patří na dvůr. Kromě toho se ta strunová zřejmě porouchala. Jsem ráda, že teď má sekání oficiálně na starosti ona, takže to nepadá na mou hlavu. Navíc ta sekačka není z kanceláře, ale z domu, kde bydlíme, a já včera Anně říkala (když dvě hodiny seděla v kanceláři a nic nedělala), že může aspoň nějaký čas zabít tím, že sekačku odveze zpátky k domu. Nechtěla. Ušetřila by si starosti.

Na mě naštěstí opět čekaly dotazníky od návštěvníků festivalu. S takovouhle náplní práce mě ani moc netrápí, že tam musím být až do 17 hodin a navíc jsem si dnes drze dovolila využít toho, že sedím u počítače s rychlým připojením, takže jsem se mrkla na jednu hru a pak jsem si pustila hudbu z Youtube, abych si to přepisování nějak zpříjemnila.

Podle výpočtů, které pro mě Sari udělala, mi v tuto chvíli zbývá odpracovat 10,5 hodin. Myslím, že to nakonec bude přeci jen 12 – dva plnohodnotné dny s obvyklou pracovní dobou 9-15. Mám ale najisto předem domluvené, že v pátek je svátek. V pátek nemakám a jedu do muzea, i kdyby padaly trakaře!

Když jsem dnes opouštěla kancelář, číslo přepsaných dotazníků akorát přesáhlo 120. Můj hrubý odhad je, že jich na konci bude tak 200. Nicméně dnes jsem jich udělala skoro 70, protože už vím, jak na to, a tak to jde rychleji. A také už jsem přestala řešit některé opravdu drobné detaily, protože v tom množství dotazníků se to stejně ztratí. Kromě toho jsem zjistila, že zbývají ještě asi další dva typy dotazníků, takže si můžu být jistá, že těch zbylých 12 hodin v práci strávím přesně takovouto činností. To je po množství hodin strávených úklidem nebo sekáním zahrady docela povzbudivé.

Odpoledne jsem se pustila do dalšího čtení ve finštině (Juhani Aho: Lastuja) a také do úklidu. Snad jste si nemysleli, že Lilly před odjezdem umyje tu hromadu nádobí, která se ve dřezu za víkend a pondělí nakupila? Kdepak. Teď si aspoň můžu být jistá, že tam podobná hromada nevyroste tak rychle.

Bohužel čas už zase pokročil a mně se zavírají oči dřív, než bych chtěla. Doufám, že dnešní noc bude klidnější. Hyvää yötä!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře