Středa 12. 8. 2015

12. srpen 2015 | 21.40 |

Přes noc nám tu sice trochu sprchlo, ale jinak se letní počasí celkem drží. Letní v tom finském smyslu: slunečno, mírný vítr, 20 °C. Vůbec bych řekla, že léto v Kuhmo začalo až teď, v srpnu, a přitom na zahradě už zvolna začíná žloutnout listí. Není to ani měsíc, co tu opadaly poslední květy šeříku a listí bude opadávat co nevidět!

Na devátou jsme jako obvykle dorazily do kanceláře. Anna pak šla za Jaanou, která pro ní má nějakou práci tady kolem domu. Původně to měla dělat dnes, ale přesvědčila Sisko a Sari, že to udělá v pátek (kdy já mám volno), takže vlastně zítra půjdeme obě do kanceláře už naposledy. Alespoň pracovně. Já osobně bych se tam ráda zastavila i v pátek na poslední pauzu na kávu a rozloučit se. Ačkoli jsem se tady kávu trochu naučila pít, myslím, že to bylo důsledkem toho, že tu byla tak přístupná a každý mi ji nabízel, ne-li přímo vnucoval. Vidím to tak, že doma zase rozjedu čajové a kakaové království. Jen ještě nevím, jak to bude v Turku...

Dnes jsem tedy na přepisování dotazníků intenzivně pracovala 6 hodin. Výsledkem je 178 přepsaných dotazníků a 11 zbývajících, které dodělám zítra. Pak máme ještě dva druhy dalších dotazníků a pak ještě nějaké zvláštní komentáře, do kterých lidé psali hodnocení konkrétních koncertů.

Musím přiznat, že se mi po dotaznících asi bude stýskat. Například mě hrozně bavilo "špehovat" lidi, kteří uvedli svou adresu – musela jsem si ji najít na Google, abych věděla, kde přesně to je (obzvlášť pokud to bylo ve městě, které jsem už navštívila). Mělo to ale i praktický smysl – ověřovala jsem, že jsem adresu rozluštila správně. Párkrát se stalo, že jsem ulici nemohla přečíst, a tak jsem zadala aspoň směrovací číslo a pak si chvilku prohlížela mapu... Zároveň vás ale můžu ujistit, že třeba po takovém sekání trávy se mi stýskat rozhodně nebude!

Teprve dnes jsem dorazila tu nálož špaget, kterou jsem uvařila v neděli. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli ještě má cenu něco vařit, ale na čtyři dny asi ještě ano. Zítra se chystám i naposledy péct. Tedy naposledy v Kuhmo. V Turku možná přijde něco dalšího. A nebo v Tampere se Zuzkou, pokud se jistá osoba v Turku k ničemu mít nebude.

Teď se jdu opět blíže seznamovat s tvorbou Juhaniho Aha a následně snad i Minny Canth, i když trochu pochybuji, že se mi její knihu podaří dočíst do odjezdu (přesněji do pátku 19 h, protože o víkendu je knihovna zavřená). Naštěstí zadání pro Minnu Canth (která vůbec není přeložená do češtiny) zní "přečíst do konce studia" - tedy do BZK. To je ještě dost času, ne?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář