Sobota 22.1.2011

25. březen 2011 | 17.54 |

Ráno se mi vůbec nechtělo z postele. Naštěstí jsem to předvídala a připravila si na noční stolek zásobu knih a učebnic, abych později neměla výčitky, že jsem zase nic neudělala. Zvládla jsem nějaké úkoly do české školy a také si opět trochu oprášit finštinu.

V poledne mě čekal první úklid mého pokoje tady. Luxování bylo docela rychlé, protože tu nemám koberec. A potom oběd. V sobotu je to prý ve stylu "co si kdo uloví‘". Nakonec jsem si vystačila s kusem bagety a jogurtem.

Pak jsem pokračovala s úklidem a také psaním některých úkolů. V týdnu se mi snad podaří odeslat ty papíry ze školy, naštěstí mi na to Stéphanie dala obálku. Možná se ještě někde stavím pro nějaký pohled, abyste věděli, jak to tu vypadá...

Odpoledne jsem s Nadiou vyrazila do knihovny. Společnými silami jsme mi zřídily kartičku, abych si také mohla půjčovat. Docela šok, prý u sebe můžu mít max. 12 knih! (V pražské knihovně je to 50). No dobře, myslím, že co se týče té fr. psané literatury, moc to množství nebudu přehánět, protože výúůjční lhůta jsou jen 3 týdny a čtení mi bohužel moc rychle nejde (a výběr cizojazyčných knih je tam opravdu VELMI omezený, v podstatě jen slovníky, ach jo, docela jsem se tu s tou angličtinou začala kamarádit – tady jazyk vcelku přístupný a hlavně docela rozumím, fr. se mi motá čím dál tím víc...). Kromě toho jsem se rozhodla zkusit i nějaký film. Asi po minutě jsem na jednom obalu zahlédla název Dracula a bylo rozhodnuto. Už dlouho jsem chtěla vidět tenhle příběh v podání Bely Lugosiho na motivy mé oblíbené knihy (Dracula – Bram Stoker; mimochodem mám ji ve stříňce pod stolem, kdybyste si, mami, Martine, chtěli počíst, ale obávám se, že tenhle žánr zajímá asi jen mě...). Měla jsem nutkání si film pustit hned po návratu, ale nakonec jsem se rozhodla to nechat až na neděli. Navíc bych ráda navrhla Nadie, aby se dívala se mnou. Ovšem mám takový pocit, že ani ona se o horory moc nezajímá...

Včera jsme nakonec na večeři nikam nešli, ale vypadá to, že půjdeme dnes. Bavila jsem se o tom s Nadiou a ta říkala, že si taky myslela, že to mělo být včera. Hm. Že by to odložili, nebo jsme rozuměly špatně obě?

Za chviličku odcházíme. Více snad napíšu zítra, dnešek byl na události nějaký chudší. To je holt život, ať žije rutina! A demain.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře