Pondělí 18. 7. 2016

18. červenec 2016 | 22.21 |

Pondělky jsou sice obvykle nenáviděné dny. Já si dnešní ráno ale docela užívala. Předně proto, že jsem spala celých osm hodin a nebýt budíku, spala bych déle. Konečně taky jednou. A spalo se mi fakt dobře. Teploučká a měkoučká postel. Prostě paráda.

Naštěstí jsme dnes měli celkem nenáročný program. Dopoledne jsme měli péct korvapuusti, šlo ovšem o dobrovolný program. Nejdřív jsem se chtěla přidat, ale přiznám se, že jsem se zúčastnila jen tvorby těsta. Při kynutí jsem si musela odběhnout na konzultaci ohledně té mé eseje (která mimochodem dopadla lépe, než jsem čekala – prý je vidět, že už jsem někdy odborný text finsky psala) a potom už se mi strašně nechtělo nic dělat.

Odpoledne jsme měli ještě nějakou besedu s jednou místní zpěvačkou, která povídala o své práci a tvorbě, něco nám zahrála a pustila i ukázky tvorby dalších místních hudebníků. Bylo to docela fajn, i když se přiznám, že jsem to moc nevnímala. Byla jsem dost unavená. A navíc zrovna hudba není věc, která by mě kdovíjak zajímala. Sice bez hudby nemůžu žít, ale je to především prostředek k boji proti tíživému tichu. Nějaké ty teoretické věci okolo mi jaksi zůstávají cizí. Beseda trvala jen hodinu a půl a pak jsme měli volno.

Místo obvyklých 16 hodin jsme dnes tedy skončili už ve 14:30. Volný čas jsem využila k tomu, abych se po víkendu dávala dohromady. Měla jsem to na etapy, protože to byl docela dlouhý proces. Dlouhý proces bylo i dopisování deníku (jeho délka vypovídá za vše) a třídění fotek.

Odpoledne jsem ještě zvládla cestu do Prismy, kde jsem si potřebovala koupit jenom chleba. A tak jsem si přinesla chleba, tři hleny (jinak též viili), dvě Fazerovy sušenky, 265 g mixu bonbonů (takové ty, co si nabíráte lopatičkou do pytlíčku), Fazerovu čokoládu a hlavně a především vykrajovátko. Ale ne jen tak ledajaké. Vykrajovátko ve tvaru Finska. JO! Chápete to? Přesně tohle jsem chtěla! Už se těším, až budu zase péct. Budu péct malá Finska. Přemýšlím, jak je budu zdobit. Nejschůdnější se mi zdá zdobení, které jsem pracovně pojmenovala "Finsko v zimě". Souvislá vrstva bílé. Obávám se, že na to, abych do toho začala kreslit mapu, je formička moc malá a na nějaké přesné kreslení se mi moc klepou ruce. Třeba to ale nakonec taky zkusím.

Cestou mě samozřejmě zastihl déšť. Naštěstí jsem s sebou měla deštník. A taky jsem se schovala do příkopu pod strom. A jak tam tak stojím pod stromem s deštníkem, kolem pomalu projede nějaká paní v autě a zamává mi. Nevím, co si o tom mám myslet. Řeknu vám ale tolik, že schovávat se pod deštníkem je těžce nefinské. Buď máte pláštěnku (podotýkám, že tady mají spoustu druhů pláštěnek a je to fakt věda vybrat si tu správnou), nebo jdete prostě dál a deště si nevšímáte, na množství mokrého oblečení nehledíte.  Tak jsem si dneska připomněla zase trochu svého češství.

Odpoledne jsme s Monikou také měly velké prádlo, protože se stále snažíme zbavit toho kouřového zápachu, který jsme na výletě nabraly. U něčeho se to povedlo, u něčeho nikoli. Tak doufám, že to nějak samo časem vyčichne. Monika se pak pustila do studia Mumínků (kteří jsou mimochodem tématem její BP) a já pro změnu do vaření. Dnes vajíčka se sýrem a cibulí, k tomu chleba s máslem. Nic extra, já vím. Jenže já nemám čas, energii, náladu ani prostor na to, abych vymýšlela bůhvíco. Tak tady budu mít míchaná vajíčka na sto způsobů. Na svou obranu ale chci říct, že jsem se dosud ani jednou nemusela spokojovat s pizzou. (Na tu mám z nedávného období také vypěstovanou mírnou averzi.)

Jdu se pokusit se dnes dostat do postele rozumně. Zítra mě totiž čeká další luontoretki, tentokrát ovšem budeme výletovat v přírodě v rámci kurzu. Myslím, že nikdo tady nemá tak kvalitní průpravu jako já s Monikou.

A na dobrou noc ještě jedna zajímavá značka, kterou jsem potkala u Prismy

v koncích

Takhle to vypadá, když jste v koncích. Doslova.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pondělí 18. 7. 2016 metalistka 18. 07. 2016 - 23:20
RE(2x): Pondělí 18. 7. 2016 cayenne 19. 07. 2016 - 07:47
RE: Pondělí 18. 7. 2016 zlomenymec®pise.cz 19. 07. 2016 - 20:43
RE(2x): Pondělí 18. 7. 2016 cayenne 19. 07. 2016 - 21:44
RE(3x): Pondělí 18. 7. 2016 zlomenymec®pise.cz 19. 07. 2016 - 21:50
RE(4x): Pondělí 18. 7. 2016 cayenne 19. 07. 2016 - 22:14