Neděle 14. 8. 2016

14. srpen 2016 | 22.58 |

Návštěva německého Schwerinu

Ráno jsme se přesunuli dál směrem k domovu, ovšem ne zas tak daleko: jenom do města Schwerin. Návštěva tohoto města byl můj nápad. Ptáte se, jak jsem k němu přišla, když z Německa neznám prakticky nic? Poradila mi Němka Sofia, se kterou jsem byla na kurzu v Tampere. Ta totiž z tohoto města pochází a sama řekla, že rozhodně stojí za návštěvu. Zpočátku jsme tomu moc nevěřili, počítali jsme, že si město za hodinku, nejvýš dvě projdeme a pojedeme zase dál.

Nakonec plány opět vzaly za své, protože Schwerin nás jednoznačně okouzlil. Nejprve jsme se šli podívat na místní katedrálu, kde byla i možnost zaplatit si výstup do věže, odkud byl dokonalý výhled na celé město. Fotila jsem, co to šlo.

kostel.výhled

Po krátké procházce po centru jsme se dostali k místnímu zámku. Ten byl dost působivý už zdálky, ale zblízka ještě víc. Počasí se rozhodlo nás ještě chvíli napínat, a tak jsme si nejprve dali krátký deštíček. Naštěstí se zrovna v tu chvíli poblíž velmi příhodně nacházela kavárna, kde jsme se mohli schovat a dát si zmrzlinu, kterou jsme plánovali už od odjezdu z Finska, ale za celou cestu to nějak nevyšlo. A když už zmrzlinu, tak pořádný pohár.

zámek.zámek2

Po občerstvení jsme se přesunuli k zámku. Nejprve jsme ho obdivovali (a samozřejmě hojně fotili) zvenku, ale pak jsem začala přemýšlet o tom, jestli by za návštěvu nestály i interiéry. Nakonec jsem se rozhodla, že ještě pár posledních euro můžu utratit. A bylo to dobré rozhodnutí. Zámek měl dvě části, v té první byla především výstava míšeňského porcelánu, samotné pokoje kdovíjak bohatě zařízeny nebyly. Ovšem ta druhá část, ta nám skoro vyrazila dech. I nám, kdo jsme z Česka zvyklí na skutečně krásné zámecké pokoje. (Nedovedu si představit, co by to udělalo třeba s Finy, pro něž je vrcholem zámeckého přepychu přední polovina turkuského hradu.) Tady už jsem foťák ani nevypínala, i když se obávám, že výsledek nebude moc povedený, protože se nesměl používat blesk.

pokoj.pokoj2

Nakonec jsme se šli podívat ještě do zahrady, která byla z velké části vybudovaná na terase v prvním patře. I tady bylo co fotit a co obdivovat. Především díky tomu, že se zámek nachází na ostrově a z jedné části je obklopen rozsáhlým jezerem, které v určitém úhlu vypadalo spíš jako moře.

Shrnuto a podtrženo: Schwerin může být docela nenápadné, skoro neznámé město, ale pokud se někdy ocitnete v jeho okolí, určitě tam zavítejte! My původně plánovali jen krátkou zastávku a nakonec z toho byl skoro celý den. Rozhodně to ale stálo za to.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře