Opojení z vítězství

23. únor 2017 | 07.49 |

Je na čase si ho užít!

Poslední dobou mám krizi. Ono spíš celý svět má krizi, protože všichni si na všechno stěžují, všechno jde do háje (nebo ještě dál), nic nefunguje a vůbec, divím se, že jsem se ještě neodstřelila. Tak! A tomu je třeba udělat přítrž! Krizi mám pořád a už ani nevím, jak to vypadalo, když jsem ji neměla. Tak mě napadlo, že bych si mohla vzpomenout na jinou krizi, kterou jsem měla na začátku předešlého roku, a srovnat si, co se od té doby změnilo (totiž zlepšilo).

Tak předně jsem před rokem nebyla bakalář. Teď jsem. A s červeným diplomem. Deset bodů pro Nebelvír!

Dále jsem před rokem neměla dokončenou žádnou knihu pro korpus. Teď mám. A dokonce dvě a se třetí jsem za půlkou. Deset bodů pro Nebelvír!

Dále jsem před rokem neměla prakticky žádné zkušenosti s výukou jazyků. Teď mám. Celý semestr a rovnou dva kurzy ve dvou různých úrovních. Dalších deset bodů pro Nebelvír!

Před rokem se mi o cestě napříč Skandinávií mohlo zdát jen v těch nejodvážnějších snech. Teď na ni vzpomínám. A ráda. Deset bodů pro Nebelvír!

Před rokem jsem měla o pár kilo víc než teď. To mi dává jistou naději, že za další rok se třeba vyřeší jiné kosmetické problémy, s nimiž se potýkám nyní. Nebelvírský brankář vykryl zmijozelský útok a zápas pokračuje dál!

Před rokem pro mě čtení knihy ve finštině bylo obtížně představitelné. Znamenalo by to hodiny úsilí a zuřivého listování ve slovníku. Před pár týdny jsem úspěšně dočetla dvě finskojazyčné knihy o celkovém rozsahu 1100 stran. Nebelvír zvyšuje skóre o dalších deset bodů!

Před rokem jsem se smiřovala s tím, že na tradičním turistickém pochodu, kterého se s rodinou účastníme vždy v září, už asi nikdy nedáme delší trasu než 10 km. Teď mi v pokoji leží diplom za absolvování 25 km. Dalších deset bodů pro Nebelvír!

Oprášila jsem jeden recept na mrkvový dort, který jsem s kamarádkami zkoušela před lety, a dopadl tragicky. Trochu jsem ho vylepšila a začala péct mrkvový koláč rovnou na velkém plechu, protože mizí rychlostí světla. Deset bodů pro Nebelvír!

Ve srovnání s dobou před rokem se mé jazykové schopnosti opět trochu vyvinuly. Naučila jsem se základy maďarštiny (i když opravdu jen úplné základy), začala pronikat do tajů němčiny a začala rozumět norštině a (byť ve velmi malé míře) i dánštině. Nebelvír opět skóruje – deset bodů!

Před rokem jsem běžně cestovala jen jednou nebo dvakrát měsíčně na návštěvu k babičce, která bydlí 40 km od Prahy. Teď mi nedělá problém cestovat každý víkend a na mnohem delší vzdálenosti. (Včetně jednodenních výletů do sousedních zemí.) A taky jsem si přestala plést Turnov s Trutnovem. A Cheb s Chomutovem. Deset bodů pro Nebelvír!

V poslední době se v diskuzích s dalšími lidmi čím dál častěji objevuje otázka finančních problémů. Proto by stálo za to zaznamenat, že před rokem byla moje rezerva na účtu přibližně stejná jako teď. Takže finanční krize se vlastně nekoná. Deset bodů pro Nebelvír!

Ale hlavně a především jsem před rokem byla sama. Opět. Teď nejsem. Harry Potter chytil Zlatonku! Zápas končí a Nebelvír vítězí.

---

Harry Potter sice nejsem, ale vítěz v jistém smyslu ano. Tak bych si to měla patřičně užít, no ne? Takže sbohem krize! Jsem šťastná a spokojená a nenechám si to ničím a nikým kazit.

Doufám, že i vy máte nějaká vítězství, ze kterých můžete čerpat pozitivní energii :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Opojení z vítězství iva 23. 02. 2017 - 08:14
RE: Opojení z vítězství hroznetajne®pise.cz 23. 02. 2017 - 16:47
RE(2x): Opojení z vítězství cayenne 28. 02. 2017 - 09:48
RE: Opojení z vítězství lenča 24. 02. 2017 - 22:15
RE: Opojení z vítězství boudicca®pise.cz 24. 02. 2017 - 22:48
RE: Opojení z vítězství andrea 08. 03. 2017 - 21:54
RE: Opojení z vítězství tlapka®pise.cz 11. 03. 2017 - 19:45