Článek Někdy mám pocit

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Někdy mám pocit

02. 06. 2017 - 21:34

boudicca®pise.cz: Že tys moc četla Orwella? Na jednu stranu souhlasím, na druhé se tomu v dnešní době nevyhneme. Synchronizace různých aplikací a webových záležitostí mě sice děsí, zvlášť, když se společnosti skupují navzájem (viz Facebook a Whatsapp fúze), nicméně taky mi mnohokrát zachránily kůži když mi odešel hardware, protože bych bez nich zůstala opakovaně bez kontaktů, záložek a párkrát i záloh obecně. To pak Googlu blahořečím. Riziko úniku informací vnímám jako daň za pohodlnost. Souhlasím, že HR už v dnešní době projíždí u zájemců o místo internet. Z tohoto důvodu ani třeba nebloguji pod svým jménem, protože co si dělám v nepracovním čase může být HR upřímně jedno. Stejně tak se snažím u citlivějších informací používat spíše SMS než sociální sítě, pokud zpráva nejde předat osobně - třeba když mě kamarád elektronicky odbavoval do letadla a potřeboval údaje o pasu. Člověk nikdy neví, kde ty zprávy skončí, zvlášť v případě zmiňovaného Facebooku.

---
by-boudicca.blogspot.cz

04. 06. 2017 - 09:52

cayenne: Orwella jsem samozřejmě četla, ale ne víc než běžný maturant
Vyhnout se tomu asi opravdu nedá, ale usiluji aspoň o to, abych to omezila na nějakou únosnou míru. Citlivé informace navíc mohou mít různou podobu, i když údaje o pasu bych taky asi nesdílela kdovíjak ráda.

---
cayenne.blbne.cz

21. 10. 2017 - 12:00

tlapka®pise.cz: Myslím, že tenhle článek rozhodně smysl má, a je dobře, že spatřil světlo světa.
Mě hlavně štve, jak se všechno synchronizuje. Mobil, počítač, aplikace. Chápu, že pro funkčnost některých aplikací je GPS nutná, ale když po mně GPS chtěla appka na procvičování angličtiny, tak jsem ji prostě nenainstalovala. Já si obecně pětkrát rozmyslím, než se někde zaregistruju nebo si něco stáhnu, a když už to udělám, tak tam zadám mírně zfalšované osobní údaje. Nelze dohledat, co neexistuje.
Tohle téma je pro mě aktuální i kvůli nástupu do práce. Kdo zná můj blog, ví, že tam nepíšu nic choulostivého. Ale i tak - chci, jako učitelka, aby žáci věděli, jak mám střelenou rodinu? Jak jsem se cítila před první hodinou? Z čeho mám obavy a nad čím přemýšlím? V očích puberťáků může být kompromitující všechno, kam se hrabe nějaké HR.

---
tlapka.pise.cz