Robin Pelastaja

2. červen 2017 | 09.33 |

 Situace je vážná. A vážná situace si žádá název článku ve finštině. Robin je jméno. Čí, to zjistíte, když budete číst dál. Pelastaja znamená 'zachránce', ale dá se přeložit i jako 'spasitel'. Záleží, jak moc vážná ta situace je... 

Tak nevím, mám začít Robinem, nebo vážností situace? 

Robin bude asi kratší. 

Tak tedy: Robin je finská dětská pěvecká hvězda. Taková finská verze Justina Biebera. Robin pochází z Turku, což je mé (bývalé) nejoblíbenější finské město. A je mu 18. Chlapec nám odrůstá dětským střevícům, ovšem v hudební branži se pohybuje už pěkně dlouho. Už od dětství byl členem různých školních bandů a uskupení a opravdu slavným se stal v roce 2012, kdy mu bylo pouhopouhých 14 let. (Od kdy já jsem na zajíčky?!)  

Robin je prostě ihan jees. Idol všech studentek finštiny. Robin je osoba, která nám zlepší den, když se nedaří. Třeba když nám nějaký jiný Fin zlomí srdce. (Aby nedošlo k omylu, to se nestalo mně. Ale jedna blízká kolegyně teď trpí akutní srdeční bolestí, a tak Robina užívá v pravidelných dávkách.) Nebo když se vám fakt jako nechce se učit na test. Nebo dělat domácí písemnou práci, kvůli které musíte pročítat finské noviny. Nebo když se vám začíná protivit vaše nové zaměstnání. Nebo když máte pocit, že věci nejdou tak, jak byste chtěli (což je prakticky pořád), ale zároveň si říkáte, že to vlastně mohlo být mnohem horší, a tak byste si radši neměli moc stěžovat. To je třeba případ, když dostanete hodnocení 91 % z něčeho, kde jste chtěli dosáhnout 100. Já vím, já vím. 91 je vlastně úplně super... ALE! Stovka je stovka. A já mám z toho splín.

To chce dalšího Robina! 

Tahle spolužačka, která má srdcebol kvůli Finovi, došla k závěru, že její vysněnou kariérou by byl post utíračky Robinova potu. Věřím, že v takové práci by našla své životní štěstí. To mě vede k závěru, že bych se sama měla zamyslet, jaká práce by se hodila pro mě. Péče o mnohohlavé stádo dobytka očividně není to pravé ořechové... Snad kdyby ten dobytek byl aspoň finskojazyčný. Jenže takové štěstí nemám. Nejhorší na tom ale je, že jsem si to vybrala sama. 

Když ono je to těžké. Mě ta práce vlastně baví. Ale zároveň mě strašně štve. Nejvíc mě na tom ale štve asi to, že to štve i mé kolegy. Protože kolegové jsou na mé práci rozhodně jedna z těch lepších věcí. A občas se jim děje příkoří. Musím upřímně uznat, že všechno, co by zavánělo příkořím a co se stalo mně, byly zatím opravdu jen drobnosti.

Ale stejně... jsem z toho nějaká nesvá. 

No a tady je ten zakopaný pes.

V práci. A ve studiu. A v uvíznutí.

Prostě jsem uvízla v nějaké životní fázi, ze které nevidím žádné východisko. Nejhorší na tom ale je, že jsme zřejmě uvíznutí dva a ani jeden z nás to východisko nenachází. Jsem nějaká zaseklá a ráda bych se odsekla. Mám antistudijní krizi. Včera jsem psala docela těžký zápočet, na který jsem se učila... málo. Ale učila! I když opravdu jen symbolicky. Prostě to nějak nešlo. Nechce se mi. Nechce se ani mým spolužákům. Na jednu stranu mě to uklidňuje, že v tom nejsem sama, na druhou stranu mě to naopak docela děsí. Co se to s námi stalo? Proč máme antistudijní krizi najednou všichni? Jsou letní prázdniny příliš blízko (a zároveň ještě příliš daleko)? Nebo jsou to ty čtyři roky studia bez přestávky? Mám pocit, že nám dochází dech. A najednou nevím. Popadneme ho ještě, nebo už to bude jenom horší?

Kvůli studiu a práci (spíš pracem) už nemám moc čas ani na blog. To mě mrzí. Štve mě, že už ani nestíhám sledovat blogy ostatních, kam jsem ráda chodila. Ale nezbývá mi čas ani síly. Dostávám se do fáze, kdy jen spím, pracuji a pak se snažím si aspoň pár vzácných chvil naplno užívat se svým drahým. Nebýt těchto chvilek, zbláznila bych se už dávno. Takhle pořád balancuji na ostří nože a čekám, na kterou stranu nakonec spadnu. 

Teď padám každopádně k Robinovi. 

Aspoň zatím. 

Robin mě musí zachránit. Robin mě musí zachytit. Všechny ostatní jistoty už jsem ztratila. O všechny ostatní jistoty mě připravil náš nihilistický lektor finštiny a práce ve firmě, která neustále posouvá hranice možného. (Například tak, že jeden člověk běžně pracuje za dva. Někdy i za tři. Ještě kdyby za to tak měl dva, nebo i tři platy...) 

Čas udělat dětem pápá. Příště zkusím napsat něco duchaplnějšího. A také některých blozích zanechat svou komentářovou stopu. 

Hej då! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Robin Pelastaja rebarbora®pise.cz 05. 06. 2017 - 17:25
RE: Robin Pelastaja andrea 17. 06. 2017 - 21:18
RE: Robin Pelastaja královna osamělých ostrovů 23. 06. 2017 - 15:14
RE(2x): Robin Pelastaja cayenne 23. 06. 2017 - 20:18