Pátek 28.1.2011

25. březen 2011 | 17.57 |

Konečně pátek! Šťastně jsem vstávala o hodinu později a jela do školy až na devátou. Začínali jsme ekonomií, ovšem spolužáci dělali nějaké přípravné cvičení k maturitě a protože já jsem si s sebou na dopoledne vzala slovník, pustila jsem se do hledání slovíček z předcházejících hodin.

Následovala matematika. Učitel nám přinesl opravené testy, které jsme psali minulý týden, ale bohužel moc nerozumím, nakolik je můj výsledek ucházející. Jako známku mám napsáno 10,5/20. Alespoň že je tam ten půlbod nad polovinou... A o dva body jsem přišla naprosto zbytečně (jednou jsem si špatně přečetla zadání – zaměnila jsem> a < a podruhé jsem napsala opravdovou hloupost – otázce jsem rozuměla, ale nějak to nesecvaklo...). A abychom se nenudili, ve zbytku hodiny jsme si napsali ještě jeden testík. Tentokrát to byl vždy výběr jedné ze tří možností, takže jsem to klasicky nějak natipovala a uvidíme, jak dopadnu.

Raphaël dnes potřeboval dodělat nějakou práci v CDI (v pondělí totiž píšou nějakou důležitou práci spojenou s maturitou, úplně přesně tomu nerozumím; každopádně pro mě to znamená, že v pondělí začínám až odpoledním vyučováním a co je nejlepší: přijdu o tělocvik!). Tak jsem vyrazila na oběd s jeho kamarády. Prohodili jsme spolu pár vět, ale jinak se spíše věnovali jídlu (ovšem pořád lepší, než nic...).

Po obědě jsem vyrazila do domu, trochu si odpočinout, vzít učebnici na odpolední vyučování. Jenže když jsem se vrátila do školy, jen tak, že jsem měla ještě čas, mě napadlo jít se podívat na seznam chybějících profesorů, třeba už je tam něco na příští týden... Kdepak příští týden. Co nevidím? Profesorka na odpolední vyučování chybí dnes! Zpoza rohu právě vyšla jedna z mých spolužaček a potvrdila, že hodina opravdu není a můžu jít domů. Cestou jsem potkala ještě další, která z této novinky měla ohromnou radost (nevím, mám pocit, že literatura je tu docela obávaný předmět, ale možná se mýlím...).

Odpoledne jsem si konečně vytiskla letenku a zarezervovala si lístek na TGV. V týdnu ho asi budu muset jít vyzvednout na zdejší nádraží. Snad to bude bez problému. Pak jsem si zalezla do postele, přistavila židli s notebookem a na noční stolek navršila dostatečně velkou hromadu učebnic a knih... A odpočívala jsem. Později přišla Nadia, přinesla mi vyprané prádlo. Nejdříve se lekla, jestli nejsem nemocná, ale když jsem jí vysvětlila, že si po týdnu dopřávám relax, přiznala, že se chystá k něčemu podobnému.

Ač jsem se dneska nijak nepředřela, oči už se mi pomalu zavírají. Tak než to stihnou úplně, dám si ještě pár slovíček z finštiny (Opiskelen englantia, ranskaa, espanjaa ja suomea...), několik stránek ve fr. a komplexní čísla asi počkají do zítra. Bonne nuit! Hyvää yötää!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře