Sobota 29.1.2011

25. březen 2011 | 17.58 |

Dnes jsem se konečně mohla dosyta poválet v posteli. Dlouho jsem si také četla, po týdnu už jsem úspěšně přelouskala tu dětskou francouzskou 100stránkovou knížku, kterou bych v češtině přečetla za jediný den... Ale hlavně, že jsem se toho konce vůbec dobrala a příběhu pozoruměla. K obědu jsem si vzala kus bagety se šunkou a jogurt, ještě si chvíli užila "tepla” domova (řekla bych, že je v domě tak o 2°C víc než venku, chodím tu v triku, svetru, mikině, šále, punčocháčích, teplákách a dvoje ponožky jsou nezbytnost!). Myslím, že problém je v tom, že se za celou dobu ten dům nestihl pořádně prohřát. Topení příliš nehřeje, přestože je puštěné na maximum a krb v obýváku se dá používat jen omezeně.

Rozhodla jsem se zkusit štěstí venku. Dnes krásně svítilo sluníčko, takže ze začátku to byla paráda, jenže jakmile jsem se dostala do centra, kde je v úzkých uličkách stín, a navíc se trochu zvedl vítr... Brrr. Dnes jsem chtěla najít nějaké hračkářství. Vždyť ti moji malí bratři mají za chvíli narozeniny! Jenomže, Francouzi svým dětem asi hračky nekupují. Po tom, co jsem minula stovky obchodů s oblečením obuví a desítky lékáren (jsou ujetí na léky), po tom, co jsem prošla kolem mnoha a mnoha restaurací, kaváren, palačinkáren, cukráren, kolem spousty obchodů s realitami a také vybavením do domácnosti a dokonce I kolem několika knihkupectví, nic. Žádné hračkářství! To není možné! A ani jsem nenašla žádný obchod zaměřený na suvenýry! Angers opravdu turistům nepřeje! Jediné štěstí je, že se mi podařilo udělat několik fotek a díky tomu, že jsem se částečně opět ztratila, jsem se náhodou dostala k té zdejší pevnosti a mohla si ji zvenku také prohlédnout a nafotit.

Pak už mě ale zima zahnala opět domů. Ovšem do úkolů se mi vůbec nechtělo. Navíc jsem hodinu protelefonovala na Skype a potom mě čekala večeře. Chvíli jsem se s Nicolasem a Nadiou dívala na fr. Simpsonovi a pak odešla nahoru. Procházka po městě mě docela vyčerpala, ono se to nezdá, těch ulic jsem prošla opravdu hodně a tu zdejší hromadnou dopravu už jistě z vyprávění dobře znáte... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře