Neděle 30.1.2011

25. březen 2011 | 18.01 |

Dnes jsem se probudila okolo osmé. Dala jsem se do finštiny, pak troška matematiky, úklid nočního stolku. Okolo 11. jsem vyrazila dolů udělat si něco malého k snídani. Kakaíčko!!! Stéphanie včera mluvila o nějaké návštěvě, ale nakonec z toho asi sešlo. Zbytek dopoledne jsem trávila u počítače a úkolů. 

Po poledni nás Stéphanie volala na oběd. Takový menší, ať si šetříme místo na večerní palačinky. Evidentně se na to těšila ze všech nejvíc.

Poté jsem pokračovala v již zmiňované nezajímavé činnosti, až do asi 16. hodin, kdy byly "děti” povolány k nástupu. Nahřát pánev! A jedem... No, moc jsme nejeli. Jedna pánvička byla trochu menší, ta druhá se zas ne a ne pořádně nahřát. Zatímco Nadia na té menší udělala tak tři, já si na své velké pánvičce vymodlila dokončení první palačinky. Vážně jsem uvažovala, že si k tomu přinesu knihu. A další věc: otáčení. Kdepak, pomocí vařeček. Stéphanie nám zkušeně ukázala, trochu zatřást a šup, bravurně ji otočila a znovu chytila na pánev. Můj první pokus naštěstí vyšel úspěšně, ale opravdu jsem v tu chvíli úplně zapomněla dýchat. Přesto jedna palačinka skončila na zemi (na stropě naštěstí žádná), dvě jsme seškrábávali po kouskách, pár jich bylo trošičku přičmoudlých a jednu na poslední chvíli Nadia zachytila alespoň rukojetí pánve... Asi po dvou hodinách jsme konečně vyprázdnily obrovský kastrol s těstem. Hurá. Nous sommes finies! Stéphanie dala již připravené palačinky ještě na chvíli do trouby, aby nevychladly. Večeřet se začalo tradičně okolo 20.h.

Dnes naše řady rozšířil také Nicolasův kamarád Jeremy (teda, doufám, že se to i ve fr. píše takhle). Zato Christiana už jsem dlouho neviděla... Ale nemyslím, že by bylo vhodné se vyptávat. Mám takový pocit, že mezi ním a Stéphanie je nějaký problém a já jsem ta poslední, která se v tom může rýpat. Se svou neschopností říct byť jen "to je mi líto”, bych opravdu moc nezabodovala...

Ale zpět k palačinkám. Nakonec to nebylo tak hrozné. První jsem si dala... s Nutellou. Miluju Nutellu, čokoládu rozplývající se na jazyku... Už je to opravdu dlouho, co jsem ji měla naposledy, přinejmenším v jednotkách měsíců! Až přijetu do Čech, koupím si celou sklenici a úplně sama ji sním! (A pak získám její krásně kulatý tvar). Druhou jsem si dala s meruňkovou a třetí s jahodovou marmeládou. Ovšem, zasněně jsem přitom vzpomínala na výtvory babičky Aleny. Hmm, taková domácí ostružinová... Nakonec se mi ještě jednou podařilo ukořistit Nutellu a večer zakončit čokoládou. Pořádně jsem se přejedla. Uuf, ale nakonec to byla opravdu mňamka!

Pak už nezbylo než přivést kuchyň do původního stavu (což tady znamená jen umýt nádobí, vidět to máma, asi by omdlela, ne, tohle opravdu není přehnaně čistotná rodina, ale na druhou stranu, nemusím se bát, že mi vynadají, když mi náhodou upadne nějaký drobek...) a odvalit se nahoru. Chvíli na Skype, koupelna a pokračování relaxu. A v pondělí, hmm, škola začínající až ve 14.h. odpoledne, jo, to si nechám líbit! A demain!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Neděle 30.1.2011 tenisak®pise.cz 25. 03. 2011 - 18:29