Středa 2.2.2011

26. březen 2011 | 18.51 |

Dnes jsem opět budila Jeremyho. I Nadia začínala v 8.h., takže byl ráno trochu nátlak na koupelnu. Když jsme se všichni úspěšně vystřídali, popadla jsem nějaké sušenky a pádila na autobus. Začínali jsme španělštinou. Sakra. Zase jsem zapomněla, že píšeme test. Ale asi by mi to stejně moc nepomohlo. Gramatika? Slovesné časy. Kolik jich znám? (ve španělštině) 3 (ovšem jeden je jen taková oklika, kterou profesor ani nezkouší), takže vlastně 2. Kolik jich znají (přesněji mají znát) moji spolužáci? 5. Perfekt. A první otázka mě taky dostala: Přeložte do francouzštiny. Takže: španělsky -> česky -> francouzsky. Po 10 minutách jsem ten papír znechuceně odložila (vyplněný sotva ze čtvrtiny) a jala se pokračovat v Lyrginovi a Kerin.

Následovala angličtina. I tady jsem pohořela kvůli neznalosti fr. výrazů (a bylo mi trapné se ptát, jestli můžu použít fr.-český slovník). Každopádně ve finále to bude ztráta jen 3 body z 20, to není tak zlé. (V některých místech jsem si nebyla úplně jistá, zda jsem napsala přesně odpověď, kterou učitelka chtěla, ale zato si jsem jistá, že byla gramaticky správně. Jen mě překvapilo, že to byla docela těžká gramatika, o které dosud v těch hodinách nemluvila, ale třeba už to znají, uvidíme...).

Hurá (ironie), dvě hodiny matiky. Opět jsem umírala nudou, příklady jsem zvládala za poloviční čas, ale vycházely mi skoro vždycky přesně naopak (v pátek jsem zjistila, že ono opravdu mám vybarvit, to co jako výsledek NEvychází). Pak jsem se vzdala úplně a nějak přežívala. Ještě francouzština pro cizince a hurá na oběd! V jídelně už skoro nikdo nebyl. Trochu vyděšeně jsem se ptala učitelky u vchodu v kolik jídelna zavírá. Vyrozuměla jsem 13 hodin a něco (bylo asi 13.05). (Čtvrt/půl?). Naštěstí jsem pochytila i větu, že se nemusím obávat a že se mám v klidu najíst. Asi se v ten čas zavírá pro další příchozí, ale ty, co tam už jsou, nevyhazují. Ať je to jak chce, oběd byl dnes opět hnusný a dezert byla suchá palačinka. Jistil to jogurt s bagetou a také salát. Dneska jsem měla šťastnou ruku, byl docela dobrý. Sice s pár olivami, ale ty se daly vybrat...

Celá šťastná jsem vyrazila domů. Odpadlo nám dnešní odpolední vyučování. Naordinovala jsem si odpolední flákání. Luštila křížovky, odpočívala. Pak jsem se dala do úkolů. Na zítra máme zhlédnout nějaké video a odpovědět na otázky, které nám profesorka dala (na angličtinu). Jenže já to video ne a ne najít! Pomoc! Nechci vypadat jako studentka, co kašle na úkoly (ještě mi to zvlášť zdůrazňovala, že to je úkol). Ale vymyslím si to asi těžko, když ani nemám ponětí, jakého tématu se to týká. Grr.

Večeře dnes byla trochu chudší, zůstaly jsme tu s Nadiou a Stéphanie samy. Kde je Christian, netuším a Nicolas šel se svým kamarádem a jeho tatínkem do McDonaldu. Navíc ještě měla přijít na návštěvu nějaká známá, která se jaksi nedostavila. Stéphanie z toho byla trochu rozladěná, že vlastně na poslední chvíli neví pro kolik lidí má vařit. Nakonec to vyřešila rybou s bramborovou kaší (což teda mohla být klidně bramborová omáčka, teklo to všude).

Já pak odešla nahoru, klasika koupelna a úkoly. Rozhodla jsem se do postele zalézt dřív a pořádně si ji vyhřát, než se vydám do světa snů. Myslím, že s učebnicí z fyziky (české) to půjde jedna dvě, mozek se asi bude i trochu přehřívat... Bonne nuit!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře