Úterý 15.2.2011

26. březen 2011 | 19.04 |

Kdepak, neslezlo. Fuj, dochází mi kapesníky. Ve Francii mají pěknou reklamu na nějaký nosní sprej: chlápek leží doma v posteli, v hromadě kapesníčků, jede autem do práce, celé auto nacpané kapesníčky a podobně vypadá i jeho kancelář. Tak přesně takhle si připadám i já. Papírová invaze!

Dnes jsme začínali dvouhodinovkou biologie. To že se tu v drtivé většině dvouhodinovek píše test, už jsem vypozorovala dávno, a když jsem navíc viděla skupinky spolužáků diskutovat o naposledy probíraném tématu a listovat v sešitech, zmizely i poslední pochyby. No, tak si to taky jednou přečtu. Zadání jsem dostala stejné jako ostatní. Ovšem zatímco oni popsali 2 A4, já stěží 1 A5. Tak jsem zvědavá, jak dopadnu. Navíc jsem si téměř polovinu pro test vymezeného času malovala a psala román, protože jsem nevěděla, co tam profesorovi víc přikreslit. A taky problém: jsem z české školy zvyklá psát ve zkratkách, poznámkách, nikoli celé věty. Navíc v cizím jazyce je to pro mě podstatně jednodušší. Problém je, že spolužáci k tomu píší opravdové články, tak jen doufám, že nebudu mít stržené body za to, že sloveso "být" nahrazuji "-".

Následovala hodina ekonomie. Tentokrát jsem věděla zcela jistě, že píšeme test. Naštěstí jsem se s profesorkou stihla domluvit, že se v učivu stále moc nevyznám, a tak mi dala jinou práci: napsat nějaký text na téma, jak jako občan ČR vidím EU a také jakým dojmem na mě působí Francie. Tentokrát jsem se pochlapila, protože jsem za ty dvě hodiny zvládla 1,5 A4! Bohužel jsem se tak rozepsala o EU, že jsem už nestihla napsat svůj názor na Francii, tak jsem jen zmínila pár věcí, které mě tu nejvíc (a mile) překvapily, do závorky napsala (non-fini jako neskončené, i když myslím, že pro nedokončený text mají jiný výraz) a odevzdala. Příště však prý také píšu ekonomii. Snad to příště bude alespoň až po prázdninách!

Měla jsem hodinu čas na oběd,ale Raphaël se mi omluvil, že se mnou nepůjde, protože má ještě nějakou práci v CDI. Tak jsem vyšla ven. Co myslíte? Pršelo (to je slabý výraz), naštěstí to bylo jen pár metrů. Přijdu do budovy s jídelnou, a tam? Snad celá škola! No tak na tohle mi hodina fakt nestačí! Naštěstí jsem si řekla, že v úterý končím už ve 14.h., takže si odpoledne koupím nějaký sandwich nebo něco podobného.

Vydala jsem se do atria, kde jsem potkala Kaiu, ovšem moc jsme si toho říct nestihly, někam pospíchala a já navíc bojovala se svým nerozložitelným a poté nesložitelným deštníkem. Mami, cos mi to koupila? (No dobře, budu se s tím muset "naučit"). Chvíli jsem si četla v CDI a pak šla na hodinu angličtiny. Pracovali jsme na nějakém textu a zase jediný, kdo odpovídal, jsem byla já. Učitelka se rozčilovala, že i nějaká vědecky zaměřená třída ten jazyk zvládá líp než my. Tak jsem si domyslela, že mě mezi zbytek třídy nepočítá, protože jinak bych na ní asi skočila.

Kromě toho mi řekla, že zítra se na naši hodinu přijdou podívat nějací američtí studenti. Že bych si tu udělala další kámoše ze zahraničí?? Na konci hodiny jsme měli VE SKUPINKÁCH (absurdní tohle, fakt) vymyslet alespoň 10 otázek, které bychom jim zítra mohli položit. Mně je to jedno, já je vymyslím hned, ale jsem zvědavá na zbytek svojí skupinky, která závěr hodiny strávila konverzací ve fr.

Pak jsem se vydala domů. Svítilo sluníčko. To počasí je fakt vtipný. (Večer nám Stéphanie vysvětlila, že takové počasí, kdy se střídá intenzivní déšť a pak zas chvíli svítí sluníčko, je tu pro únor a březen typické, no mám se na co těšit). Po malém obědě jsem zalezla do postele a snažila se vyležet svou rýmičku. Chvíli jsem luštila křížovky a pak se také trochu prospala. Vůbec se mi večer z té vyhřáté peřiny nechtělo. Jenže úkoly volají! (Ne, že bych nějaké udělala... Snad zítra). Po večeři jsem se ještě podívala na jeden díl CSI NY a poté se odebrala do pokoje. Ano, ty úkoly. A také pokračovat v činnosti z odpoledne (i když jak se znám, buď nebudu moct usnout, nebo se ráno probudím už tak v 5...).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře