Úterý 5.4.2011

7. duben 2011 | 19.31 |

Ráno jsem dorazila na zastávku, klasicky snědla svou snídani a dostala se do situace, ve které Francouzi říkají ‚merde‘ (dopr...). Hádejte co? Já idiot si doma zapomněla kartičku na autobus! No jo, jenže nebyl čas se vracet! Naštěstí jsem duchapřítomně vytáhla 5€ a holt si koupila lístek. Jednou se to nezblázní, že jo? Ale šok to byl fakt parádní, hned takhle po ránu...

Nakonec jsem dnes začínala na osmou, jako obvykle. Naštěstí nás angličtinářka moc nepřepínala (jako by to někdy dělala), takže první hodina byla pohodová.

Následovala biologie, kde jsme dnes začali nové téma: VODA!  No super, mám to za sebou z chemie, biologie i zeměpisu, takže o vodě snad už vím všechno. Přinejmenším jsem ráda, že v těchto hodinách dobře rozumím. A tak třeba vím, že nám opravené testy z minula přinese až příští týden, protože ještě všechny nestihl. A já jsem napnutá, jak jsem dopadla, protože z toho testu mám vcelku dobrý pocit...

Poté měly být dvě hodiny ekonomie. Třída se v průběhu dopoledne pilně připravovala, já zas zamířila do CDI. Profesorka asi na základě mého krátkého textu o jaderné energetice usoudila, že mě to téma více zajímá, a tak bych o tom mohla napsat i nějakou delší úvahu, než jen 800 znaků jako trénink novinového článku. Paráda! Naštěstí musela hlídat třídu, takže jsem v CDI byla jen pod mírným dohledem knihovníků a papír si drze nechala u sebe a text dokončila až odpoledne. I když z něho moc dobrý pocit nemám, jako by to bylo o ničem... Uvidíme, co tomu řekne profesorka.

Potom jsem zamířila do jídelny, ale tam bylo klasicky (po 4. hodině) narváno, tak jsem si řekla, že chvíli počkám v atriu. A tam se chystalo nějaké hudební vystoupení! Viděla jsem partu kluků, jak vybalují elektrické kytary a bicí, a tak jsem si řekla, že se chvíli zdržím. Z té chvíle nakonec byla hodina a půl, když mi spolužačka oznámila, že kvůli tomu vystoupení se naše odpolední hodina angličtiny ruší. Paráda! Ve finále se z toho vyklubalo něco na způsob francouzského punkrocku, takže sice ne úplně přesně můj šálek kávy, ale bylo to hodně blízko! A musím tedy říct, že buď Francii chybí rockoví fanoušci, nebo jsou to pěkní suchaři! Když nám hrála třídní kapela v české škole Nirvanu, málem jsme tu školu zbourali! Tady si jen pár lidí poskočilo (já ne, s těmi 5 kily přes rameno by to nebyl nejlepší nápad; snad příště).

Pak jsem se vydala do domu Stéphanie. Odpoledne jsem udělala ještě krátkou prezentaci o softballu na angličtinu a přečetla si několik článků týkajících se I. světové války, abych zítra do té disertační práce mohla napsat alespoň něco. Snad to nějak přijatelně dopadne a profesorka by mohla ocenit alespoň snahu, že jo?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře