Sobota 19.2.2011

26. březen 2011 | 19.07 |

Dnes jsem vstávala na své poměry opravdu pozdě. Ale tak, od čeho je víkend? Chvíli jsem si četla a odpočívala. Když jsem zaslechla, že Stéphanie už je taky vzhůru, vydala jsem se do kuchyně pro malou pozdní snídani. Pak jsem se pustila do úkolů. Ještě zbylo něco z chemie, začala jsem se také probírat Ústavou EU (opravdu záživná záležitost), španělskou gramatikou a v neposlední řadě jsem konečně napsala další kapitolu Lyrgina a Kerin.

K obědu jsem si dala bagetu a jogurt, chvíli jen tak pátrala po internetu (poslední dobou nějak ráda koukám na videa na youtube, třeba včera to byly vybrané scény ze Slunce,seno...; smála jsem se už jenom proto, že lidé tady by z toho asi nic nepochopili, ať žije český humor!). Potom mě popadla pohybová nálada (první náznak přišel už včera, okolo 23.h., klasika). Rozložila jsem si deku, pustila rytmičtější hudbu (neposlouchám jenom metal) a dala se do protahování, posilování, opakování kroků jak z tanečních, pak především z podzimního kurzu afro tanců. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená, myslím, že mi ten kurz hodně dal, že jsem schopná si sama vymýšlet pohyby a různě kombinovat ty, které už znám a rytmus vnímám o něco jasněji. Jistě, subjektivní pocit, ale ten je také důležitý!

Příjemně jsem se zahřála a také maličko unavila. Pak jsem pokračovala s úkoly a také si psala s holkama z Čech. Chybí mi, moje spřízněné, ztřeštěné dušičky. Dneska jsme vymyslely, že pojedeme do Kalifornie. Zajímavé místo na prázdniny, ne? (Hlavně odtamtud pochází až podezřele mnoho opravdu krásných herců, zpěváků či tanečníků, například Joseph Gordon-Levitt nebo Daniel Cloud Campos, i když Čechům ta jména asi moc neřeknou...).

Také jsem si trochu poklidila v pokoji, s Nadiou se domluvila, že zítra do kina vyrazíme na poledne, kdy tam nebudou lidi, a pokračovala v relaxování. Ne, není to tak zlé. Ale stejně se docela těším na pondělí.

A ještě jednu věc musím zmínit: zešílela jsem. To včerejší a dnešní tančení (docela mě to štve, rozhodně tu nemám dost místa a navíc parkety dost vržou a nemusí mě slyšet celý dům) mi stouplo do hlavy až příliš. Zkrátka a dobře, rozhodla jsem se, že zkusím popátrat po nějakém kurzu tady. Dobrý den, vezmete mě jen na 4 měsíce? Nemluvím dobře fr. Jsem tu na studijním pobytu, takže ani nemám žádné speciální boty/oblečení, vadí to moc? Alespoň bude sranda. Už jenom proto, že se nějaké kurzy konají u nás ve škole a dokonce se mi podařilo vypátrat jméno profesorky, u které můžu získat více informací, která to vede. Ovšem to bude trošku problém, protože tady to není jako u nás ve škole, kde je hromada kabinetů, v každém 3-4 profesoři a na dveřích vždy cedulka s jejich jmény. Kdepak, tady je jedna obrovská místnost, kde jsou skoro všichni profesoři. A teď hledejte. Vidím to tak, že to bude úkol pro Raphaëla, trochu mi pomoci. Už jsem si zjistila, jak se řekne: nesměj se mi, ale chci chodit do tanečních kurzů. Tak snad všechno vyjde a snad už v pondělí. Samozřejmě podám zprávy. A teď už dobrou noc!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře