Pondělí 21.2.2011

26. březen 2011 | 19.08 |

Tak tedy pondělí. V noci jsem měla fakt šílený sen, v tom snu jsem šla spát ve 4 ráno. No, nějak podobně jsem se po probuzení cítila, jako by to byly sotva dvě hodiny. Ale vypotácela jsem se z postele a začala se oblékat. Trochu mě překvapilo, že z Nadiina pokoje neslyším žádný šramot, přitom včera říkala, že v pondělí také začíná v 8. Bylo už po 7., tak jsem zkusila zaklepat na její dveře. Zdá se, že skutečně zaspala. Naštěstí koupelnu už měla uvolněnou a byla připravená skoro rychleji než já (mě jaksi představa dnešního tělocviku ubírala na elánu).

Začínali jsme hodinou literatury v CDI. Protože jsem nepochytila, o co jde, četla jsem si vlastní knížku nebo se rozhlížela po okolí. A Raphaël se neopomněl zeptat, zda jsem měla hezký víkend. Hm, vlastně nakonec asi ano.

Následovala angličtina. Měli jsme před třídou popisovat nějaké obrázky. Je to tragédie, jakmile pracujeme ve skupinkách, tak se nedělá vůbec nic, já neřekla víc než 3 věty. Zato když pracuju sama – například domácí úkol – to je jiná, mám 9/10, což, jak už jsem pochopila, je velmi dobrý výsledek. No, je to angličtina!

A potom obávaný tělocvik. Dnes běhání naposledy. Co jsem vyčetla z učitelových papírů, moje známka nebyla zrovna nejlepší, ale strhnout se jenom kvůli tomu, abych si ji opravila? Ovšem vyběhnout jsem zkusila. V prvním kole to vzdala jedna spolužačka, která běhání také moc nemusí. Rozhodla jsem se vyběhnout i podruhé, přestože jsem začínala být dost unavená. Někdy za polovinou už jsem to chtěla vzdát, když vtom se přede mnou zastavila další spolužačka a zvolnila do kroku, řekla jsem si, že budu pokračovat, a o pár metrů dál se vzdal i Raphaël. A já druhé kolečko doběhla celé. Sice s naprosto příšerným časem, ale doběhla. Když jsme se stavěli na start potřetí, bylo nás tedy o 3 méně než na začátku, ale krize přišla sotva po 100 m, takže bohužel 1500 nemám kompletní. Ale mám 1000 s vědomím, že jsem až 4. nejhorší běžec z této třídy.

Byl čas vydat se do jídelny. Klasicky s Raphaëlem a jeho bandou. Při tom jsem si dodala odvahy a také zmínila, že pátrám po jedné profesorce. U nás je to jednoduché, v kabinetech jsou 3-4, jména vždy napsaná na dveřích, takže najdete správný kabinet, zaťukáte, vyčkáte na pozvání dál a mluvíte s profesorem, kterého jste hledali. Tady? Je jedna obrovská místnost pro všechny profesory a co je nejlepší, studenti tam nemají přístup. Aha. Každopádně Raphaël mi poradil, ať se zeptám ve Vie Scolaire. Víš vlastně, kde to je?, ujišťoval se, což ve mně vyvolalo smích. První týden jsem tam pro rady chodila denně, takže to vím až moc dobře.

V poledne jsem zaskočila do domu Stéphanie, odložit věci na tělocvik a poté zas do školy. Hodina ekonomie, stejně nudná jako obvykle.

Naštěstí jsem ji přežila a následovala Raphaëla do CDI. Ten měl ovšem v plánu pustit se s Clémence do TPE, tak jsem je opustila, že se pokusím ve Vie Scolaire doptat, kde najdu tu profesorku, co vede taneční kurzy.

Jenže přišla krize. A nemůžu to najít někde napsané? A nemám to raději zkusit mimo školu? Půjdu tam, až ty studentky odejdou, až studenti odejdou, až ta paní odejde... Takhle jsem trávila asi půl hodiny. Pak jsem si však řekla, že jestli to neudělám, riskuju vztek jedné z osob, se kterou se raději snažím vycházet dobře – sebe. Tak jsem se zvedla a zamířila přímo ke dveřím, bez přemýšlení. Bonjour, mohl byste mi poradit? Hledám madame Baldeck. Jo, jenže Mme Baldeck chybí. Aha, perfekt. A co jí potřebujete? Tak jsem se ve Vie Scolaire přiznala se svou zálibou v tanci (Raphaëlovi jsem o ní zatím raději neříkala). Že prý to má na starost nějaká jiná profesorka, kterou najdu v tělocvičně. Tak jsem se vydala tam. Podle plánku školy jsem měla přibližnou představu, kde se tělocvična nachází a naštěstí jsem nezabloudila. Zato začalo pršet. Jenže to by bylo příliš jednoduché. Dveře byly zavřené. Paráda. O chvilku později před vchod do tělocvičny (naštěstí zastřešený) dorazil nějaký student, kterého neznám. Chvíli jsem váhala a pak si připomněla moudrá slova, že když se zeptám, budu za blba jen chvíli, když ne, budu za blba pořád. A navíc, s tím klukem už se tu znova asi nepotkám, tak co. Moc jsem mu nerozuměla, ale pochopila jsem, že se dovnitř nedostanu a nezbude nic jiného, než počkat do konce hodiny (naštěstí jenom 10 minut a naštěstí potom následovala velká odpolední přestávka, celých 13 minut!). Tak se také stalo, dveře se konečně otevřely a já šťastně nakráčela dovnitř. Aha a kde najdu profesory? Nakonec jsem tam odchytla nějakou starší paní. Že hledám Mme Baldeck. Jo, ta tu není, chce mluvit s tím, kdo ji zastupuje? Zavedla mě za nějakým jiným profesorem, kterému jsem opět od začátku vysvětlovala, že jsem cizinka, že chci tancovat a hledám nějaké info. Po zodpovězení klasického dotazu odkud jsem, mi vysvětlil, že o tom také moc neví, ale že kurzy jsou každý čtvrtek od 18h v budově M (kterou mi ukázal na plánku) v přízemí. Ale nevede je žádný ze školních profesorů, nějací lidé zvenčí. Takže ve čtvrtek je potěším svou přítomností a uvidím, co mi řeknou. Tak tedy držte palce!

Aby těch dobrých zpráv nebylo málo, zjistila jsem, že poslední hodina nám odpadá. Takže směr dům Stéphanie. Jen mi bylo trochu smutno, protože Raphaël mi utekl. Vyšla jsem ven a opět se prala s deštníkem. Také jsem si trochu ulevila, naštěstí v češtině, tak doufám, že nikdo nerozuměl...

Před branou mě zastavila spolužačka, jestli ji chvíli můžu pod deštník schovat. Proč? Aby si připravila cigaretku. Když si vezmu, že je o rok mladší než já... No jo, je to její volba. Tak jsem poslušně postála, pak se rozloučila a zamířila k zastávce, kalhoty i boty úplně promočené...

Pracovní nálada však zůstala asi ve škole, protože jsem se odpoledne opět pustila do četby a relaxace. Ony ty úkoly neutečou... Jo a zítra máme další prezentaci na angličtinu, máme zahrát divadlo. To jsem opravdu zvědavá. Já myslím, že si ty věty dokážu vymyslet včas, abych reagovala na to, co říkají ostatní (navíc jsem ztratila své poznámky, heh), problém je, že zbytek skupinky svůj scénář dosud nedotvořil. Tak uvidíme.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře